13. července 2012 15:18, aktualizováno  15:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kraj: Rozhodne jedna rána. Haye pošle Chisoru k zemi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Britští boxeři David Haye (vlevo) a Dereck Chisora před vzájemným zápasem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britští boxeři David Haye (vlevo) a Dereck Chisora před vzájemným zápasem | foto: Reuters

PRAHA Ti dva už dopředu zaručují, že bude o zábavu postaráno. Britští boxeři David Haye a Dereck Chisora se dnes večer utkají o nově vytvořené interkontinentální tituly WBO a WBA. Jenže tyhle pásy moc neznamenají, hlavní cenou pro vítěze je prestiž. Předehrou byla už únorová bitka těchhle těžkých vah na tiskové konferenci, po které přišli o licence.

Nenávidí se. Vyhrožují si navzájem, že se popraví. A při vážení je raději dělila mříž. Ale který z nich bude lepší v ringu? Na to se Lidové noviny ptaly předních českých boxerů.

Lukáš Konečný.

LUKÁŠ KONEČNÝ
(prozatímní mistr světa WBO v lehké střední váze)

Výsledek se odhaduje velmi těžce. Ale je to zápas, který mě opravdu zajímá. Oba jsou dobří a jdou si po krku. Ale zdá se mi, že hodně mluví, ale méně boxují. Proto duel nebude úplnou špičkou supertěžké váhy. Ze soupeřů se mi víc líbí Chisora. Je mi sympatické, že se nebojí inkasovat rány a pak umí přejít do útoky a údery rozdat.

Boxer Rudolf Kraj.

RUDOLF KRAJ
(stříbrný medailista z LOH 2000)

Bude záležet na připravenosti a fyzické pevnosti. Pro mě je ale David Haye prostě lepší boxer. Myslím, že vyhraje a nebude to na body. Dereck Chisora je sice obr vážící přes 110 kilo, ale síla jeho rány tomu podle mě neodpovídá. A to bývá v těžké váze rozhodující. Klidně může dlouho o dost vést na body, ale nakonec rozhodne jeden úder.

Ondřej Pála.

ONDŘEJ PÁLA
(
bývalý evropský šampion WBO v těžké váze)

Podle mě vyhraje Haye, protože je techničtější a takticky vyzrálejší boxer. Chisora má zase skvělou obranu a něco vydrží, takže to bude na body. Každopádně se má boxerský svět na co těšit, protože tohle bude duel, který potřeboval. Očekávám, že ti dva díky rozdílným stylům v ringu o několik tříd předčí atraktivnost zápasů bratří Kličků.

  • 0Diskuse