Veselý po dlouhé době v NBA hrál a šesti body pomohl k výhře

9:00
WASHINGTON - Jan Veselý v neděli téměř po měsíci nastoupil do utkání NBA a šesti body pomohl Washingtonu k výhře 90:87 nad Philadelphií. Český basketbalista naposledy sporadicky zasáhl do hry 8. února proti Brooklynu, následujících osm zápasů jen sledoval.

Český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý foto: ČTK

Tentokrát Veselý dostal šanci jako první střídající hráč, na hřišti strávil 16 minut a stihl proměnit tři z šesti střel z pole, přidal dva doskoky a jednu asistenci. Vítězství Washingtonu zařídil John Wall, jenž dal posledních šest bodů celého zápasu. Sixers měli šanci na vyrovnání, ale Dorell Wright s trojkou neuspěl. Střelecký účet Wizards vedli Wall s Martellem Websterem, autoři 16 bodů. O dva méně nastřílel Bradley Beal, který však ze zápasu odstoupil s poraněným kolenem.

Basketbalisté Miami vyrovnali čtrnáctým vítězstvím za sebou klubový rekord. V neděli porazili 99:93 New York Knicks, kterým k odvrácení první prohry s floridským celkem v sezoně nestačilo ani 32 bodů Carmela Anthonyho. Miami přitom v poločase prohrávalo o 14 bodů. "Několikrát jsme dobře zabránili a já trefil pár střel. Můžeme hrát s nejlepšími týmy Východní i Západní konference, byl to pro nás velký zápas," řekl LeBron James, který dotáhl Miami k výhře 29 body.

Los Angeles Lakers porazili Atlantu 99:98. Hrdinou utkání byl Kobe Bryant, autor 34 bodů. Atlanta šla v poslední minutě do vedení 98:97 po koši Ala Horforda, ale Bryant devět vteřin před koncem strhl vítězství na stranu Lakers. Pro ně to v 60. utkání 30. výhra v sezoně, mají tak poprvé od 28. prosince vyrovnanou bilanci. Oklahoma v dramatickém utkání zdolala Los Angeles Clippers 108:104.

Thunder v utkání vedli o 19 bodů, ale domácí Clippers začali po změně stran postupně snižovat. V předposlední minutě utkání za stavu 99:93 pro Oklahomu, snížil trojkou Matt Barnes.  V tu chvíli hostující pivot Serge Ibaka nepochopitelně udeřil Blaka Griffina do choulostivých míst, což rozhodčí ocenili nesportovní chybou, kterou Clippers potrestali dalšími čtyřmi body a šli poprvé v utkání do vedení.

Na druhé straně ale odpověděl Rusell Westbrook a vítězství Oklahomy zpečetil tříbodovou akcí právě Ibaka. Houston přehrál v texaském derby Dallas 136:103. V poločase Rockets vedli jen o tři body, ale třetí čtvrtinu ovládli 44:17. Hvězdou utkání byl Chandler Parsons, který minul jedinou z 13 střel a zlepšil si osobní rekord na 32 bodů.

San Antonio - Detroit 114:75
Washington - Philadelphia 90:87 (za domácí Veselý 6 bodů, 2 doskoky, 1 asistence)

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...