60. minuta
důležité
Je tady konec. Česko poráží Slovensko 3:2 a je ve čtvrtfinále!
60. minuta
Kotouč končí v ochranné síti. Do konce třetí třetiny zbývá 13 vteřin a vhazovat se bude před Pavelcem.
60. minuta
Možnost vzít si oddechový čas využil i český trenér Hadamczik.
60. minuta
Slovensko
Višňovský 22 vteřin před koncem třetí třetiny vyslal dělovku na gólmana Pavelce, ten ale jeho pokus kryl. Bude se vhazovat v útočném pásmu Slovenska.
59. minuta
Slovensko
Halák opustil branku. Poté se přerušila hra a slovenský trenér si vzal oddechový čas.
58. minuta
Slovensko
Cibák operoval s kotoučem za brankou Česka a vyslal zadovku před brankáře Pavelce. Tam byl nepokrytý Tomáš Surový, který českého gólmana prostřelil a zdramatizoval závěr utkání.
58. minuta
gól

Gól! Slováci snižují na 2:3.

57. minuta
První formace české hokejové reprezentace vedená Jaromírem Jágrem nedává Slovákům sebemenší šanci zaútočit.
56. minuta
Eliášovu střelu tečoval jeden z obráncu do ochranné sítě.
55. minuta
Slovensko
Slováci jsou nervózní. Nemohou si vytvářit souvislý tlak. Češi se zatáhli a hrozí zejména z brejků.
52. minuta
Češi přesilovou hru Slovenska ubránili. Plekanec je na ledě.
52. minuta
Slovensko
Višňovský vyslal dělovku od modré čáry, kterou Pavelec se štěstím vyrazil ramenem nad horní tyč.
51. minuta
Češi se první minutu přesile soupeře bez problémů ubránili.
50. minuta
Slovensko
Nagy se probíjel obranou Čechů a byl faulován. Slovensko si zahraje přesilovku.
49. minuta
Utkání přihlíží 9 331 diváků.
48. minuta
Slovensko
Gáborík objel branku a střílel mezi Pavelcovy betony, ale český gólman je včas stihl srazit.
47. minuta
Čeští hokejisté jsou nyní o poznání aktivnější než soupeř. Slováci si nevědí rady, jak tlak soupeře otupit.
45. minuta
Havlát znovu nahodil kotouč. Tentokrát od modré čáry. Brankář Halák kotouč sice zasáhl, ale odrazil se od něj jen před Michálka a Eliáše. Spekuluje se, který z hokejistů kotouč mezi halákovy betony poslal do sítě. Později byl oficiálně za střelce označen Patrik Eliáš.