České žně v Bělehradě: Fuksa i Dostál ovládli závod Světového poháru, čtyřkajak bronzový

13:38
BĚLEHRAD - Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál v neděli na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Medailovou sbírku rozšířil i čtyřkajak, a to o bronz. Dohromady čeští rychlostní kanoisté získali v srbské metropoli pět medailí.

Martin Fuksa na olympiádě. foto: Reuters

Fuksa ovládl po sobotním kilometru i sprinterský závod na 200 metrů a v této sezoně, jejímž vrcholem bude na konci srpna mistrovství světa v Račicích, oslavil už pátý triumf ze šesti možných. Dostál na neolympijské pětistovce navázal na své týden staré vítězství v Szegedu.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. V sobotu na kilometru byl český kajakář, jenž úvodní pohárový víkend vynechal, pátý.

Fuksa dnes v srbské metropoli zvítězil na dvoustovce o 123 tisícin před úřadujícím mistrem světa Arťomem Kozyrem z Běloruska. Zlatý double se čtyřiadvacetiletému českému kanoistovi povedl i před dvěma týdny během pohárového víkendu v Portugalsku. O minulém víkendu v Szegedu skončil na dvoustovce pátý.

Bronz ze Szegedu zopakoval čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba na nové olympijské trati 500 metrů. Šlouf se Štěrbou byli třetí i v sobotu v deblkajaku. Ve finále kanoistek obsadila dnes Jana Ježová sedmé místo.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Bělehradu

200 m, muži:

K1: 1. Beaumont (Fr.) 35,422.

C1: 1. M. FUKSA (ČR) 39,522.

Ženy:

K1: 1. Stensilsová (Švéd.) 41,020.

K2: 1. Vasconcelosová, Laiaová (Portug.) 38,208.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 48,877, ...7. JEŽOVÁ (ČR) 51,660.

C2: 1. Klimovová, Makarčenková (Běl.) 45,860.

500 m, muži:

K1: 1. DOSTÁL 1:39,356, ...finále B: 1. ZAVŘEL (oba ČR) 1:40,748.

K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:19,812, ...3. ČR (Špicar, Havel, Šlouf, Štěrba) 1:21,192.

C2: 1. Barniak, Glazunow (Pol.) 1:47,224.