České tenistky Šafářovou a Hradeckou čeká v Québecu vzájemné čtvrtfinále

7:34
QUÉBEC - Lucie Šafářová i Lucie Hradecká zvládly na turnaji v Québecu své zápasy druhého kola a utkají se spolu o postup do semifinále. Nasazená jednička Šafářová vyřadila Američanku Sofii Keninovou hladce 6:4, 6:3, Hradecká musela v duelu s domácí Biancou Andreescuovou dotahovat a nakonec nad teprve sedmnáctiletou Kanaďankou zvítězila 2:6, 6:2 a 7:5.

Lucie Šafářová foto: ČTK/AP

Třicetiletá Šafářová, jež v Québecu při svém předchozím startu v roce 2013 slavila zisk titulu, porazila přemožitelku Terezy Martincové z úvodního kola za hodinu a tři minuty. V úvodním setu byla suverénní a při svém servisu ztratila jen čtyři fiftýny. V páté hře druhé sady sice zaváhala a soupeřka využila svou první šanci na brejk v zápase, Šafářová ale okamžitě vyrovnala a Keninové pak už nedovolila ani game.

Šafářová na úvod v Québecu ztratila jediný game, porazila Američanku Tatishviliovou

Hradecká se v Kanadě nadřela na postup do čtvrtfinále o hodinu déle. V prvním setu přišla dvakrát o podání, ve druhém ale o patnáct let mladší soupeřce stejnou mincí oplatila a rozhodoval tak téměř hodinový třetí set. V něm šla dvakrát do vedení Andreescuová, Hradecká ale pokaždé dokázala ihned zareagovat a nakonec rozhodl její brejk na 6:5. Při svém servisu pak využila třetí mečbol.

Duel se Šafářovou bude pro dvaatřicetiletou Hradeckou v Québecu už druhým zápasem s krajankou poté, co v úvodním kole vyřadila svou bývalou deblovou partnerku Andreu Hlaváčkovou. Proti sobě nastoupí na kurtu popáté v kariéře, všechny čtyři dosavadní duely vyhrála Šafářová. Naposledy se utkaly vloni na antuce v Praze.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...