České tenistky hrají s Belgií nerozhodně 1:1

B. J. King Cup

15:14aktualizováno  17:53
CHARLEROI - České tenistky hrají v semifinále Fed Cupu v Charleroi s Belgií po prvním dnu nerozhodně 1:1. Po úvodní výhře Petry Kvitové nad Kirsten Flipkensovou prohrála Barbora Záhlavová-Strýcová s domácí jedničkou Yaninou Wickmayerovou dvakrát 4:6.

Petra Kvitová. foto: Reuters

První set byl dlouho vyrovnaný. V pátém gamu sice Záhlavová-Strýcová sebrala soupeřce podání, vzápětí ale neudržela vlastní servis a Wickmayerová vyrovnala. "Je to škoda, kdyby výhodu využila, dostala by se soupeřce pod kůži a Wickmayerová by o sobě začala pochybovat," řekl kapitán Petr Pála.

Fed Cup

Belgie - Česko 1:1 po prvním dnu

Flipkensová - Kvitová 2:6, 6:7 (4:7) Esa: 4:3. Dvojchyby: 1:1. Vítězné míče: 18:29. Využité brejkboly: 1/3 - 3/5. Nevynucené chyby: 33:32. Celkem získané míče: 63:75. Čas: 1:29 hod.

Wickmayerová - Záhlavová-Strýcová 6:4, 6:4 Esa: 5:2. Dvojchyby: 2:1. Vítězné míče: 31:11. Využité brejkboly: 3/7 - 1/4. Nevynucené chyby: 39:29. Celkem získané míče: 72:61. Čas: 1:37 hod.

Osudnou se poté české tenistce stala dvojchyba za stavu 4:5, jež znamenala zisk úvodní sady pro Wickamyerovou, která je při absenci Kim Clijstersové kvůli zranění belgickou jedničkou.

Druhý set měl téměř totožný průběh. Za stavu 4:5 při vlastním podání Záhlavová-Strýcová odvrátila dva mečboly, třetí už ale Wickmayerová využila a zápas ukončila. "Cítila jsem tlak, protože dobře returnovala. Bylo to hop, nebo trop. Šla jsem na síť, Yanina mě prohodila a byl konec," řekla česká tenistka v televizním rozhovoru po zápase.

"Je to škoda, chtěla jsem do šatny přinést bod, ale aspoň jsem ji hodinu a půl na kurtu potrápila," uvedla Záhlavová-Strýcová před nedělním soubojem týmových jedniček mezi Wickmayerovou a Kvitovou. Do druhé dvouhry je pak nahlášena Flipkensová se Záhlavovou-Strýcovou, nominaci však kapitáni můžou změnit.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...