24. února 2011 22:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Česká stopa: Suchý a Kadlec si zahrají osmifinále Evropské ligy

Fanoušci Spartaku Moskva | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Spartaku Moskva | foto: Reuters

PRAHA Fotbalisté Spartaku Moskva s Markem Suchým v obraně postoupili do osmifinále Evropské Ligy. Ruský tým v domácí odvetě 2. kola remizoval 1:1 s Basilejí. Místo mezi nejlepší šestnáctkou týmů si dnes zajistily také Glasgow Rangers, Leverkusen, PSV Eindhoven a FC Liverpool. Už dříve postoupily CSKA Moskva a FC Porto.

Spartak si přivezl nadějné vítězství 3:2 z úvodního utkání ve Švýcarsku, kde otočil zápas třemi brankami v druhém poločase. Na stadionu Lužniky inkasovala domácí obrana se Suchým už v 15. minutě po ráně Australana Scotta Chipperfielda. Domácí se pak museli ve čtrnácti stupních pod nulou až do konce utkání bát o výsledek, protože další gól by posunul dál Basilej. Definitivní postupovou jistotu dal ruskému klubu až v druhé minutě nastavení vyrovnávací trefou irský reprezentant Aiden McGeady.

Nepřehlédněte

Leverkusen potvrdil čtyřbrankový náskok z Charkova i na svém hřišti, kde bez několika tradičních opor včetně obránce Michala Kadlece porazil Metalist 2:0. Za druhý tým bundesligy se prosadili záložníci Simon Rolfes a Michael Ballack, který se vrací po zranění. V soutěži neporažený Bayer čeká v osmifinále těžký soupeř v podobě lepšího z dvojice Villarreal - Neapol.

Do dalších bojů se naopak nepodívá Lille, které i s Davidem Rozehnalem v obraně prohrálo na stadionu Eindhovenu 1:3. Hosty poslal ve 22. minutě do slibného vedení Pierre-Alain Frau. Vedoucí mužstvo francouzské ligy však náskok znovu neudrželo. Za domácí, kteří v Lille dotáhli dvoubrankový deficit, nejprve v 55. minutě odpověděl Maďar Balázs Dzsudzsák. Krátce nato byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen hostující střelec Frau a PSV zásluhou Jeremaina Lense a Brazilce Marcela početní převahu využilo.

Výsledky Evropské ligy

Zenit Petrohrad - Young Boys Bern 3:1 (1:1)
Branky: 41. Lazovič, 52. Semak, 76. Širokov - 21. Džemal. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.). První zápas 1:2, postoupil Petrohrad.

Sporting Lisabon - Glasgow Rangers 2:2 (1:1)
Branky: 42. Pedro Mendes, 83. Djaló - 20. Diouf, 90.+2 Edu. Rozhodčí: Tagliavento (It.). První zápas 1:1, postoupili Rangers.

Spartak Moskva - FC Basilej 1:1 (0:1) Branky: 90.+1 McGeady - 15. Chipperfield. Rozhodčí: Balaj (Rum.). První zápas 3:2, postoupil Spartak.

PSV Eindhoven - Lille 3:1 (0:1)
Branky: 55. Dzsudzsák, 67. Lens, 73. Marcelo - 22. Frau. Rozhodčí: González (Šp.). ČK: 62. Frau. První zápas 2:2, postoupilo PSV.

Leverkusen - Metalist Charkov 2:0 (0:0)
Branky: 47. Rolfes, 70. Ballack. Rozhodčí: Collum (Skot.). První zápas 4:0, postoupil Leverkusen.

Villarreal - SSC Neapol 2:1 (1:1)
Branky: 42. Nilmar, 45.+1 Rossi - 18. Hamšík. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas 0:0, postoupil Villarreal.

Ajax Amsterodam - Anderlecht 2:0 (2:0)
Branky: 11. a 17. Sulejmani. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). První zápas 3:0, postoupil Ajax.

Sporting Braga - Lech Poznaň 2:0 (2:0)
Branky: 8. Alan, 36. Lima. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.). ČK: 87. Kikut. První zápas 0:1, postoupila Braga.

Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 4:0 (1:0)
Branky: 3. Vukojevič, 55. Jarmolenko, 64. Gusev, 74. Ševčenko. Rozhodčí: Chapron (Fr.). První zápas 4:1, postoupilo Dynamo.

Manchester City - Aris Soluň 3:0 (2:0)
Branky: 7. a 12. Džeko, 75. Yaya Touré. Rozhodčí: Královec (ČR). První zápas 0:0, postoupil Manchester.

Twente Enschede - Rubin Kazaň 2:2 (1:2)
Branky: 45.+1 Janssen, 47. Douglas - 22. Ansaldi, 24. Noboa. Rozhodčí: Borski (Pol.). První zápas 2:0, postoupilo Twente.

VfB Stuttgart - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)
Branky: 31. Salvio, 78. Cardozo. Rozhodčí Dean (Angl.). ČK: 90.+8 Kuzmanovič (Stuttgart). První zápas 1:2, postoupila Benfica.

Paris St. Germain - BATE Borisov 0:0
Rozhodčí: Blom (Niz.). První zápas 2:2, postoupil Paris St. Germain.

Liverpool - Sparta 0:1

Osmifinálové dvojice (hraje se 10. a 17. března): Benfica Lisabon - Paris St. Germain, Dynamo Kyjev - Manchester City, Twente Enschede - Zenit Petrohrad, CSKA Moskva - Porto, PSV Eindhoven - Glasgow Rangers, Leverkusen - Villarreal, Ajax Amsterodam - Spartak Moskva, FC Liverpool - Sporting Braga.