Česká štafeta sahala po medaili, nakonec je z toho šesté místo

17:54
KONTIOLAHTI - Česká štafeta mužů obsadila na mistrovství světa v biatlonu ve finském Kontiolahti šesté místo. Čtveřice Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec měla ještě na posledním úseku šanci na medaili, ale nakonec zopakovala umístění z domácího MS v roce 2013. Triumf slavili poprvé po jedenácti letech Němci, jimž se podařilo přetrhnout šňůru norských úspěchů.

Jaroslav Soukup foto: Český biatlon - Petr SlavíkReprofoto

Krčmář na prvním úseku dal zapomenout na to, že se mu zatím na šampionátu střelecky nedařilo, a díky dvěma čistým položkám udržel kontakt s nejlepšími. Zato favorizovaná ruská štafeta musela vinou Garaničeva hned na trestné kolo, olympijští vítězové tak překvapivě brzy vypadli ze hry o medaile.

Soukup vyrazil do druhého úseku na čtvrtém místě, ale hned v úvodu při pádu zlomil hůl a vedoucí trio Norsko, Francie, Německo mu ujelo. S jedním dobíjením se k němu však znovu přiblížil, chybující Nor Tarjei Bö se na chvíli dokonce propadl až za něj.

Šlesingr přebíral štafetu na sedmém místě se ztrátou 18 sekund, ale po první bezchybné střelbě už byl třetí s minimální ztrátou na norské a německé kvarteto. Tady své naděje pohřbila do té doby skvělá italská štafeta. Vstoje musel Šlesingr dvakrát dobíjet, přesto díky rychlému běhu předával na třetím místě těsně za Nory.

Moravec tak dostal příležitost zopakovat si přímý souboj o stříbro se Svendsenem z vytrvalostního závodu. Tentokrát však neměl svůj den. Vleže musel třikrát dobíjet, unikl sice trestnému kolu, ale Francouz Martin Fourcade zaváhání využil a odsunul ho z bronzového stupně. Zaseklý náboj v poslední položce pak Čechům definitivně sebral medailové naděje.

Němci vedení udrželi a napodobili své krajanky, které vyhrály v pátek. Norové se po čtyřech vítězstvích za sebou museli spokojit se stříbrem, Ole Einar Björndalen si dojel pro jubilejní čtyřicátou medaili ze světových šampionátů. Francouzi získali bronz a před posledním dnem MS zůstávají nejúspěšnější výpravou.

MS v biatlonu Kontiolahti - štafeta 4x7,5 km muži

1. Německo (Lesser, Böhm, Pfeiffer, Schempp) 1:13:49.5 (0 trestných kol + 3 dobíjení), 2. Norsko (Björndalen, T. Bö, J.Bö, Svendsen) -15,4 (0+6), 3. Francie (S. Fourcade, Béatrix, Maillet, M. Fourcade) -33,6 (0+4), 4. Rusko - 49,7 (1+6), 5. Rakousko -54,8 (1+4), 6. ČR (Krčmár, Soukup, Šlesingr, Moravec) -55,1 (0+6), 7. Švýcarsko -1:48,8 (0+7), 8. Slovinsko -1:49,2 (0+6), 9. Ukrajina -2:31,5 (0+3), 10. Bělorusko -2:34,7 (0+11).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...