Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Česká show v Bostonu: Krejčí a Pastrňák řídili výhru nad Floridou, za tu se trefil Jágr

22:14aktualizováno  2. dubna 10:31
BOSTON - David Krejčí vstřelil v dnešním utkání NHL vítězný gól hokejistů Bostonu, kteří porazili 5:2 Floridu a polepšili si v boji o play off. Dvě asistence si v dresu Bruins připsal nejproduktivnější Čech v sezoně David Pastrňák, naopak čtvrtou porážku Panthers za sebou neodvrátil gólem Jaromír Jágr.

Pastrňák (vlevo) slaví výhru Bostonu nad Floridou. foto: ČTK/AP

Boston otevřel skóre po nepovedeném momentu Jakuba Kindla, jehož střelu od modré čáry zblokoval Noel Acciari a samostatný únik i přes faul českého obránce dotáhl ke gólu. Florida vyrovnala na 1:1 a 2:2 - ve druhém případě po akci Jágra, který v polovině zápasu zamířil v přesilové hře z mezikruží přesně pod horní tyčku.

Za necelých pět minut odpověděl Krejčí rozdílovou brankou, kdy zachytil puk rozehraný brankářem Floridy Retem Berrou a trefil odkrytou klec. Zbývající dvě branky přidal Boston v závěrečných dvou minutách a ve Východní konferenci drží poslední postupovou příčku do play off s náskokem čtyř bodů před Tampou Bay, která podlehla Montrealu 1:2 v prodloužení. Shodně šest bodů ztrácejí New York Islanders, Carolina a Philadelphia, která v sobotu zdolala New Jersey 3:0.

Brankář Neuvirth omdlel během utkání a byl převezen do nemocnice

Flyers neinkasovali ani přes patálie s gólmany. Už v osmé minutě zkolaboval Michal Neuvirth, v den zápasu onemocněl Steve Mason a z farmy narychlo povolaný Anthony Stolarz nestihl ani rozbruslení. Na střídačku usedl po 28 sekundách hry. Trojce týmu pomohl získat sebevědomí skvělý zákrok, kterým zneškodnil gólovou šanci Pavlu Zachovi.

Philadelphia vstřelila všechny tři branky v první polovině zápasu, u druhé asistoval Radko Gudas, u třetí Jakub Voráček, když se od jeho chráničů odrazil puk k úplně volnému Jordanu Wealovi. „Náš trenér měl dobrý proslov. Říkal, že nemůžeme ovlivnit, co dělají týmy před námi a že se musíme soustředit na svůj výkon. Pokusit se vydat ze sebe to nejlepší a vytvořit na ně výhrami tlak,“ uvedl útočník Flyers Colin McDonald, který ozdobil svůj debut v NHL gólem.

Zápas nedohrál kvůli zranění v horní části těla Gudas. Český bek, který se v předchozích pěti utkáních dvakrát pobil, srazil tvrdě k ledu Johna Quennevillea a ze střídačky se na něho vyřítil Dalton Prout. Gudas, který jel střídat, náraz nečekal. V pěstní výměně se ho zastal Wayne Simmonds.

Kvůli zranění kyčle do hry nenaskočil Aleš Hemský, i bez něho ale Dallas vyhrál 3:0 v Carolině.

Pozici v elitní osmičce Východní konference si upevnilo Toronto, které i s přispěním jedné asistence Romana Poláka uspělo v Detroitu 5:4. Hlavní hvězdou byl Auston Matthews, který dvěma góly a přihrávkou potvrdil pozici nejproduktivnějšího nováčka sezony. Tři body zaznamenal i lídr kanadského bodování soutěže Connor McDavid, který zařídil Edmontonu výhru 3:2 v prodloužení nad Anaheimem.

• Boston - Florida 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Branky: 28. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 18. Acciari, 35. Krejčí, 59. Marchand (Pastrňák) - 22. Vanek, 30. Jágr. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. S. Thornton (Florida).
  • Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Branky: 38. Forsberg, 38. Fiala, 58. Subban. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Fiala, 3. Forsberg (všichni Nashville).
  • Detroit - Toronto 4:5 (1:0, 1:3, 2:2) Branky: 15. Nyquist, 37. Jensen, 55. Kronwall, 60. Green - 23. a 59. Matthews, 34. Marner, 36. Nylander (Polák), 58. Van Riemsdyk. Střely na branku: 42:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).
  • Tampa Bay - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Branky: 52. Gourde - 35. Danault, 61. Radulov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Radulov (Montreal).
  • Philadelphia - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Branky: 8. B. Schenn, 12. McDonald (Gudas), 31. Weal (Voráček). Střely na branku: 41:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 7:37 minuty a ze šesti střel neinkasoval. Diváci: 19.911. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. McDonald, 3. Weal (všichni Philadelphia).
  • Carolina - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Branky: 25. Spezza, 59. Klingberg, 59. Shore. Střely na branku: 25:24. Diváci: 14.201. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Ward (Carolina), 3. Spezza (Dallas).
  • Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) Branky: 24. Wheeler, 31. Lowry, 48. Perreault, 60. Ehlers - 17. a 24. Hoffman. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Hoffman (Ottawa), 3. Lowry (Winnipeg).
  • Edmonton - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Branky: 20. McDavid, 59. Lucic, 62. Draisaitl - 24. Getzlaf, 49. Eaves. Střely na branku: 37:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Gibson (Anaheim), 3. Lucic (Edmonton).