Česká rarita. Obránce Jihlavy přiznal gól Zlínu. Ten díky němu vyhrál a dotáhl se za Plzeň

19:55aktualizováno  22:18
JIHLAVA - Tak to se na českých trávnících jen tak nevidí. Obránce Jihlavy Antonín Rosa se totiž ve 14. kole ePojištění.cz ligy přiznal k tomu, že střelu zlínského Josefa Hnaníčka, který skončila v jihlavské brance, tečoval on a že byl tedy signalizovaný ofsajd posouzený špatně. Sudí Petr Ardeleánu tak po Rosově přiznání gól, který byl zároveň vítězným, uznal. Zlín přidal ještě jednu branku, vyhrál na Vysočině 3:1 a na vedoucí Plzeň už ztrácí jen jeden bod.

Vukadin Vukadinovič (vlevo) a Haris Harba se radují z vyrovnávacího gólu Zlína. foto: ČTK

Slavii čeká v zimě další ‚čínská novinka‘: za přípravou vyrazí na Dálný východ

Domácí Vysočinu poslal do vedení Pavel Dvořák, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Vukadin Vukadinovič. Po Hnaníčkově gólu z 50. minuty pak přidal třetí gól v nastavení Marko Jordan.

V základní sestavě Zlína nastoupil i záložník Harba, přestože je v týmu na hostování právě z Jihlavy, která se proti jeho nastoupení pojistila ve smlouvě. Hosté proto budou muset za start bosenského záložníka Vysočině připlatit podle médií zhruba 200 tisíc korun.

Výsledky 14. kola:

Jihlava - Zlín 1:3 (1:1)
Branky:
16. Dvořák - 27. Vukadinovič, 50. Hnaníček, 90.+3 Jordan. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Pelikán. ŽK: Hanuš, Batioja, Štěpánek - Bačo, Diop. Diváci: 2633.

Dukla - Slavia 1:2 (1:0)
Branky:
45. Čajič - 53. Mešanovič, 63. Škoda. Rozhodčí: Královec - Vlasjuk, Kubec. ŽK: Kušnír, Tetour, Považanec - Hušbauer, Bořil. Diváci: 5273.

První branka v Jihlavě padla po čtvrthodině hry, kdy se z hranice vápna prosadil Dvořák. Za deset minut však bylo srovnáno, postaral se o to Vukadinovič, který se prosadil podél padajícího brankáře Hanuše.

Hostující záložník mohl vzápětí přidat další gól, ale po kličce Hanušovi netrefil prázdnou branku. Osm minut po přestávce se Zlín ujal vedení a málo vídaným gestem fair play k němu přispěl Rosa. Rozhodčí totiž původně kvůli ofsajdu hostujícího Diopa branku neuznali, ale domácí stoper se přiznal k teči a gól tak platil.

Jihlava vrhla všechny síly do útoku, ale v 77. minutě Krejčí v dobré pozici místo střely přihrával Rabušicovi. Zlín se naopak prosadil v nastavení, kdy se trefil střídající Jordan. Hosté si tak připsali třetí výhru za sebou, naopak Vysočina prohrála po třech zápasech a od příček zajišťujících záchranu ji dělí čtyři body.

Slavia na Dukle otočila

Zápas Dukly se Slavií na Julisce začal asi o deset minut později patrně kvůli tomu, že v sektoru hostů zasahovali policejní těžkooděnci. Dukla byla v první půli aktivnější a ve čtrnácté minutě se dostala do první šance. Po centru z pravé strany hlavičkoval Olayinka do boční sítě.

Na druhé straně protáhl tvrdou střelou zpoza vápna domácího brankáře Radu Škoda. Pak se dlouho hrálo bez šancí, až ve 38. minutě slávisté dotlačili míč do sítě, ale už předtím pomezní sudí odmával ofsajd. V poslední minutě úvodního dějství udeřili domácí. Néstor na rohu vápna přiťukl Čajičovi a ten přízemní střelou na přední tyč překonal Pavlenku. Bosenský záložník se v lize trefil téměř po roce.

Trenér Jarolím: Kluci na reprezentaci mají, dokázali to. Jen na sobě musí dělat

Slávistický kouč Šilhavý po přestávce poslal místo Zmrhala na hřiště Mešanoviče a bosenský útočník potvrdil pozici nejproduktivnějšího náhradníka v soutěži. V 53. minutě se díky smolné Hanouskově teči dlouhého nákopu až od gólmana Pavlenky dostal do šance a sám před Radou poslal s přehledem míč k tyči. Mešanovič se trefil pošesté v ligové sezoně, z toho popáté jako střídající hráč.

Na čele tabulky slávistických kanonýrů tohoto ročníku se ale osamostatnil jen na deset minut. V 63. minutě totiž Mešanovič patičkou zády poslal do šance Škodu a ten s lehkým přispěním teče od domácího stopera Šimůnka rovněž svým šestým gólem v ligové sezoně otočil stav.

Vyrovnat mohl deset minut před koncem střídající Juroška, ale ve skluzu míč mezi tyče nedostal. Na druhé straně pak vychytal Baráka Rada, slávisty to však už mrzet nemuselo.

Červenobílí tak po předešlých dvou remízách naplno bodovali a i ve dvanáctém soutěžním utkání udrželi neporazitelnost pod trenérem Jaroslavem Šilhavým, který po pátém kole přišel do Edenu z Dukly. Slavia si pojistila třetí místo v tabulce.