Česká noc v NHL: Jágr vstřelil vítězný gól Floridy. Bodovali i Krejčí a Pastrňák

7:13aktualizováno  9:16
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr vstřelil v sobotním utkání NHL vítězný gól Floridy, která doma porazila lídra soutěže Columbus 4:3, a stal se druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i David Krejčí, když přispěl brankou k výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií a připsal si 500. bod v soutěži. Dvěma asistencemi podpořil triumf Bruins také David Pastrňák.

Jaromír Jágr, pravé křídlo Florida Panthers, střílí gól i přes aktivní obranu soupeře z Colorado Avalanche, Francoise Beauchemina. Florida Panthers right wing Jaromir Jagr, left, of the Czech Republic, fires a shot on a breakaway possession as Colorado Avalanche defenseman Francoi ... foto: ČTK

Jágr těžil v úvodu třetí třetiny z práce Vincenta Trochecka, který zavezl puk do pásma a střelou z pravého kruhu způsobil před gólmanem Joonasem Korpisalem zmatek. V něm se nejlépe zorientoval český útočník, který doklepnutím puku do odkryté branky zvýšil vedení Floridy na 4:2. U osmé Jágrovy branky v sezoně zaznamenal asistenci Jakub Kindl.

„Štěstí bylo na naší straně. Ale šli jsme mu naproti. Nedělali jsme zbytečné chyby a hráli jednoduše,“ řekl Jágr a vyzdvihl i hru svého centra Trochecka. Třiadvacetiletý Američan dal důležitý gól na 2:2 a v posledních deseti zápasech nastřádal celkem třináct bodů (6+7). „Mám ho rád. Je to dříč. Je sice malý vzrůstem, ale má velké srdce. Jeho silnou stránkou je rychlost. Když se rozjede, těžko se chytá,“ dodal Jágr.

Krejčí upravil skóre na 2:1 na začátku prostřední části, když v přesilové hře krásnou střelou zápěstím z levého kruhu překonal Michala Neuvirtha. Třicetiletý útočník má na kontě 144 gólů a 356 přihrávek v 669 zápasech a je dvaadvacátým Čechem, který v NHL nasbíral 500 bodů. Hlavním hrdinou utkání v Bostonu byl ale domácí útočník Brad Marchand, jenž svůj 500. start v soutěži ozdobil dvěma góly a třemi přihrávkami.

„Je důležité, aby nejlepší hráči byli nejlepšími hráči a ostatní je následovali. Odehráli jsme až na prvních deset minut opravdu kvalitní zápas. Dřeli jsme, zlepšovali se a získali důležité dva body,“ řekl Krejčí.

Marchand a Pastrňák připravili gól pro obránce Toreyho Kruga a Zdena Cháru, kteří ještě ve druhé třetině zvyšovali vedení Bostonu na 3:1 a 5:2. „To se nedalo minout. Sehrál to pěkně,“ pochválil Chára za přihrávku Pastrňáka, který už měsíc (13 zápasů) čeká na vstřelení 20. branky. Havířovský rodák si ale v posledních šesti duelech připsal sedm asistencí.

Mezitím čtvrtou trefu Bostonu sledoval z trestné lavice útočník Philadelphie Jakub Voráček. Nejproduktivnější český hráč v soutěži dostal pětiminutový trest za vražení na hrazení Kevana Millara. Po návratu na led si Voráček připsal asistenci u třetí branky.

Neuvirth zůstal i po čtyřech inkasovaných gólech v rozmezí 22. až 36. minuty v brance Philadelphie a už další nedostal. Poslední branka padla při power play Flyers, dohromady český gólman kryl 33 z 38 střel. „Rádi brankářům cloní a tečují, dorážejí střely. Je to proti nim těžké,“ řekl Neuvirth. Druhý český brankář Petr Mrázek pozoroval jen ze střídačky výhru Detroitu 6:3 nad Pittsburghem.

Hokejistům Dallasu utekl v utkání s Minnesotou začátek a už po třinácti minutách prohrávali 0:4. I díky českým hokejistům ale ztrátu smazali. První gól Stars vstřelil Antoine Roussel po pěkné kombinaci s Radkem Faksou. Další dobře sehraný protiútok zakončil Jiří Hudler a po něm Tyler Seguin a John Klingberg vyrovnali skóre. Poslední slovo ale měla Minnesota a trefou Jasona Zuckera zvítězila 5:4.

Ondřej Kaše pomohl kuriózní asistencí k výhře Anaheimu 3:0 na ledě Arizony. Český útočník nahazoval puk ze středního pásma na zadní mantinel, od něhož se kotouč nečekaně odrazil mezi kruhy k Nicku Ritchiemu. Ten pohotově skóroval mezi betony a zvýšil ve 41. minutě na 2:0.

„Měli jsme štěstí. Ale i takové góly padají a Arizonu to srazilo. Vím, jak se jejich hráči cítili, už jsem to taky zažil,“ reagoval Ritchie. Hlavním hrdinou pak byl gólman Jonathan Bernier, který kryl 26 střel a připsal si první nulu v dresu Anaheimu.

Výsledky NHL

Florida - Columbus 4:3, Boston - Philadelphia 6:3, Colorado - Nashville 2:3, Montreal - NY Rangers 5:4, Ottawa - Toronto 2:4, Detroit - Pittsburgh 6:3, Arizona - Anaheim 0:3, Carolina - NY Islanders 7:4, Dallas - Minnesota 4:5, Los Angeles - Winnipeg 3:2 v prodl., Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech, San Jose - St. Louis 0:4

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...