Zápas se Švédskem se nepovedl, česká hokejová dvacítka na MS prohrála 2:5

7:20
TORONTO - Čeští hokejisté prohráli v prvním zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let se Švédskem 2:5. V Torontu sice dokázali zásluhou branek Jakuba Vrány ve druhé třetině vyrovnat na 2:2, poté se však již střelecky prosazovali jen obhájci stříbrných medailí z předešlého šampionátu.

Jakub Vrána a Sebastian Aho před švédskou bránou. foto: APČTK

„Rozdíl mezi oběma týmy byl v přístupu hráčů k utkání. Naše nasazení neodpovídalo tomu, že se jedná o mistrovství světa. Neměli jsme potřebné zaujetí a zápal do hry. Byl to velmi nepovedený zápas,“ řekl po utkání trenér Miroslav Přerost.

Český tým přitom držel s favorizovanými Seveřany na začátku zápasu krok, v 5. minutě mohl otevřít skóre David Kaše, ale neuspěl stejně jako později Vrána s Ondřejem Kašem. V 11. minutě se do první velké příležitosti dostali Švédové, Nyladner ale Vaněčka nepřekonal. V 15. minutě byl ale vyloučen Špaček a soupeř toho využil. Libereckého gólmana prostřelil Kempe. Švédové získali klid a po Klokově chybě v rozehrávce přidal druhý gól Lööke.

Hned na začátku druhé třetině mohl snížit David Kaše, svůj samostatný nájezd na Söderströma však nezakončil přesně. Podobně se na druhé straně vedlo Nylanderovi. Sérii šancí zakončil gólem Vrána, který ve 24. minutě využil chybu Hägga a prostřelil švédského brankáře. Nejlepší střelec letošního MS hráčů do 18 let potvrdil své kvality i v polovině zápasu, kdy po přihrávce Ondřeje Kašeho vyrovnal.

Linus Soderstrom vychytává Patrika Zdráhala.
Jacob de la Rose oslavuje vstřelenou branku a Antonem Karlssonem. Marek Růžička...
William Nylander a Dominik Mašínn v souboji o puk ve třetí třetině.
William Lagesson a Jan Košťálek v souboji.

Slabé přesilovky a ztráta koncentrace

Z nerozhodného stavu se však Češi neradovali dlouho, jen o 27 sekund později potrestal chybu Štencla Nylander a Švédsko opět vedlo. „Po vyrovnání jsme polevili a hned jsme znovu prohrávali, což našemu výkonu rozhodně nepomohlo. Tady je vidět, jak je hra rychlá. Koncentrovat se musíte každou sekundu,“ zlobil se po duelu Vrána.

Na začátku třetí části měli svěřenci trenéra Přerosta možnost vyrovnat v první přesilové hře, třetí gól se jim přidat nepodařilo. Švédové měli v přesilovkách mnohem lepší produktivitu, což potvrdili ve 46. minutě, kdy Kempe potrestal faul Němečka.

Navíc o dvě minuty později se individuálně prosadil de la Rose a bylo rozhodnuto. Švédi si tak připsali osmou výhru nad Českem na juniorském MS, naposledy Seveřané prohráli v prosinci 2002.

„Po dvou nevydařených zápasech v přípravě se nám podařilo do turnaje dobře vstoupit, což je super. Je to ale jen první zápas a my chceme dojít daleko. Začali jsme velice dobře, ale pak jsme dostali dva góly. Ve třetí třetině jsme ale hráli dobře a rozhodli,“ pochvaloval si švédský útočník William Nylander.

Další zápas čeká českou reprezentaci v sobotu, kdy se od 23:00 SEČ utká se Švýcarskem.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...