Česká devatenáctka válí. V prvním zápase Eura porazila silné Švédy

18:00
tbilisi - Česká fotbalová reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Gruzii šťastným vítězstvím 2:1 nad Švédskem. Oba góly výběru trenéra Jana Suchopárka, který na šampionátu startuje po šesti letech, vstřelil útočník Daniel Turyna.

Česká devatenáctka díky výhře úspěšně vstoupila do ME. foto: ČTK

Poprvé se prosadil hlavou po centru Libora Holíka ve 42. minutě nikým nehlídán na malém vápně.

Druhou branku přidal sparťanský útočník v 55. minutě střelou z hranice šestnáctky, když se k němu odrazil míč po zákroku švédského brankáře Marka Johanssona.

Soupeři se po nedůslednosti české obrany podařilo snížit v 77. minutě zásluhou Viktora Gyökerese a v závěru Švédové sahali po vyrovnání.

Jenže Teddy Bergqvist z metru minul hlavou odkrytou branku a dvakrát zachránil české mladíky gólman Martin Jedlička. Po jeho druhém zákroku navíc Michal Sadílek trefil při odkopu tyč vlastní branky.

Česká devatenáctka startuje na mistrovství Evropy poprvé od zisku stříbra v roce 2011. K druhému utkání nastoupí proti favorizovanému Portugalsku a skupinu uzavře sobotním utkáním s domácí Gruzií. Do semifinále postoupí dva celky.