Češi zazářili v přípravě na NHL. Kindl 2 asistence, Mrázek chytil 16 střel

7:44
NEW YORK - Český hokejový obránce Jakub Kindl se podílel dvěma asistencemi na výhře hokejistů Detroitu ve středečním přípravném utkání před startem NHL proti Chicagu 4:1. V dresu vítězů odchytal polovinu zápasu gólman Petr Mrázek, který pokryl všech 16 pokusů ze strany obhájce Stanleyova poháru.

Jakub Kindl v dresu Detroitu s číslem 4. foto: AP

Kindl asistoval ve 12. minutě u úvodní trefy slovenského kanonýra Tomáše Tatara. Chicago vyrovnalo v přesilovce díky Andrewovi Shawovi ve 35. minutě, kdy už byl v brance Red Wings místo Mrázka Jared Coreau. Za 96 vteřin ale také v početní převaze opět i za Kindlova přispění vrátil Detroitu vedení Justin Abdelkader a ve třetí třetině dovršil dvěma góly hattrick Tatar.

New Jersey nastoupilo na ledě New Yorku Islanders opět bez klubové legendy Patrika Eliáše. Devětatřicetiletého útočníka trápí potíže s pravým kolenem a Devils mají v plánu klubového rekordmana v ofenzivních statistikách v přípravě šetřit. „Nechceme nic uspěchat. Zatím to jde pomalu, ale každý den na tom pracujeme,“ řekl trenér Devils John Hynes serveru nj.com.

Znásilňoval ho trenér, pak Fleury pil i fetoval. Teď nazpíval country album

Premiéru v dresu New Jersey si odbyl při porážce 1:2 na ledě Ostrovanů obránce Vojtěch Mozík, který v červnu podepsal s Devils jako nedraftovaný volný hráč dvouletou nováčkovskou smlouvu. Na ledě strávil bývalý hráč Mladé Boleslavi a Plzně necelých 16 minut. Zhruba o dvě minuty méně sehrál ve svém druhém vystoupení za New Jersey útočník Pavel Zacha. Bodově se šestka letošního draftu neprosadila.

Přípravné zápasy před NHL:

Buffalo - Ottawa 2:5 (0:0, 0:3, 2:2) Branky: 43. a 57. E. Kane - 26. M. McCormick, 28. Chiasson, 30. Stortini, 50. Zibanejad, 57. Dzingel.

New York Islanders - New Jersey 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky: 4. B. Nelson, 6. Hamonic - 38. Stempniak.

Detroit - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 12., 45. a 59. Tatar (na první Kindl), 37. Abdelkader (Kindl) - 35. A. Shaw. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 29:23 minuty, z 16 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Nashville - Tampa Bay 5:2 (3:0, 1:2, 1:0) Branky: 17. a 25. Craig Smith, 8. Neal, 9. S. Weber, 58. Sissons - 27. Namestnikov, 31. J.T. Brown.

Edmonton - Winnipeg 3:2 (1:0, 0:0, 2:2) Branky: 9. Justin Schultz, 42. Eberle, 58. Hendricks z trestného střílení - 46. Chiarot, 52. Lowry.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.