Češi v zámoří bodovali. Voráček jako první v lize pokořil hranici 50 asistencí

7:14
NEW YORK - Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček z Philadelphie ve čtvrtečním zápase proti New Jersey dvakrát asistoval a jako první hráč v sezoně pokořil hranici 50 přihrávek. Flyers přesto prohráli 3:4, o což se dvěma asistencemi přičinil střední útočník Pavel Zacha.

Jakub Voráček a jeho úsilí výhru Flyers nezajistil. foto: ČTK

Centr David Krejčí z Bostonu se podílel gólem na porážce St. Louis 3:1 a byl zvolen druhou hvězdou večera. Forvard David Pastrňák přispěl k triumfu Bruins asistencí a bodoval posedmé za sebou. Střední útočník Radek Faksa si u výhry Dallasu 4:1 v Arizoně připsal nahrávku.

New York Rangers podlehli Torontu 0:4 a neuspěli ve čtvrtém z posledních pěti duelů, naopak Maple Leafs zvítězili čtyřikrát v řadě. Gólman Henrik Lundqvist ve 24. minutě po čtvrté inkasované brance přenechal místo Ondřeji Pavelcovi, který ve zbytku utkání pochytal 19 střel.

Gólman David Rittich z Calgary zasáhl do souboje proti Tampě Bay od 47. minuty za nepříznivého stavu 4:6. Rodák z Jihlavy pustil za svá záda jednu ze čtyř střel. Forvard Alex Killorn se na výhře Lightning podílel čtyřmi body (2+2).