Češi v NHL přihrávali, Erat na dva góly, Krejčí dokonce na tři

8:02
NEW YORK - Žádný gól, jen samé asistence sbírali čeští hokejisté v deseti sobotních zápasech NHL. Nejvíc se činil David Krejčí, který přihrál na tři branky při výhře Bostonu na ledě Philadelphie 6:1. O jednu nahrávku méně zaznamenal Martin Erat, jehož Washington triumfoval 5:0 v Montrealu.

Nejvíc se činil David Krejčí, který přihrál na tři branky při výhře Bostonu na ledě Philadelphie 6:1. foto: ČTK

Krejčí, který byl vyhlášen třetí hvězdou večera, rozšířil počet svých asistencí v tomto ročníku už na 32 díky přesilovkovým souhrám s obráncem Zdenem Chárou a útočníkem Jaromem Iginlou. Slovenskému bekovi přihrál na dvě trefy v početní výhodě, kanadskému veteránovi na jednu. Se 42 body Krejčí dostihl v čele bodování českých hráčů Jaromíra Jágra z New Jersey. U jediné branky soupeře asistoval Jakub Voráček.

"Medvědi" jako by byli hladoví po čtyřdenním zápasovém odpočinku a na ledě působili čerstvějším dojmem. "Od prvního střídání jsme dominovali. Všechny čtyři lajny dnes byly připraveny na stoprocentní výkon. V sezoně není moc pauz. Máme štěstí, že jsme měli pár dnů volno, mohli si odpočinout, nabrat síly a dnes se chtěl zase každý ukázat," prohlásil Iginla, který zaznamenal čtyři body.

Sestřh z utkání Philadelphia - Boston

Erat stále čeká na první gól v sezoně, počet asistencí ale rozšířil už na osmnáct. V duelu Washingtonu v Montrealu se přihrávkou podílel na dvou ze čtyř gólů v úvodních deseti minutách druhé třetiny, jimiž Capitals zápas rozhodli.

Na ledě byl také u první trefy ve 22. minutě, kdy předvedl jeden ze svých výjimečných kousků s 36 góly nejlepší střelec ligy Alexandr Ovečkin. Ruský kanonýr, který kvůli zranění vynechal předchozí dva zápasy, se za brankou dostal k odraženému puku, hokejkou ho nadvakrát zkrotil ve vzduchu jako palačinku a pak kotouč podél tyčky protlačil do sítě.

Washington tak přerušil dlouhou sérii sedmi porážek, naopak Montreal prohrál počtvrté v řadě. "Tohle vítězství jsme nutně potřebovali," konstatoval trenér Adam Oates. "Po první třetině jsem měl trochu strach. Měli jsme dobrý začátek, připravili jsme si několik nadějných šancí, ale zase jsme nedali gól. Říkal jsem si, že už je to tady zase. Ale naštěstí jsme to zvládli," oddechl si Oates.

Své druhé čisté konto v sezoně a deváté v kariéře vychytal v brance Capitals Braden Holtby. Potřeboval k tomu 21 zákroků, nejvíce práce měl ale až za rozhodnutého stavu - když John Carlson ve 31. minutě zvýšil na 4:0, byl poměr střel 26:3 ve prospěch Washingtonu.

Bod za nahrávku si připsal i Radek Dvořák z Caroliny. Po jeho páté asistenci v sezoně zvýšili Hurricanes zásluhou Rileyho Nashe vedení nad Ottawou na 4:0, nakonec porazili soupeře přesvědčivě 6:3 a vyhráli potřetí za sebou.

Přihrávku na gól, už druhou v letošním ročníku, zaznamenal také brankář Ondřej Pavelec, který 24 zákroky pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení nad Torontem. Český reprezentační gólman vychytal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Na vítězném gólu v nastaveném čase se podílel Michael Frolík.

Jets měli nakročeno k výhře už v základní hrací době. Ve 29. minutě vedli 4:1, pak ale Maple Leafs dokázali třemi góly manko smazat. Kouč Paul Maurice, který 12. ledna nahradil odvolaného Claudea Noëla, se tím však netrápil. "Výhra v prodloužení v sobotu večer proti Torontu? To bereme a vychutnáme si to," prohlásil.

Sestřih z utkání Winnipeg - Toronto

Potřetí za sebou bodoval útočník Ondřej Palát, jenž jednou asistencí přispěl k výhře Tampy nad Coloradem 5:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Palát se podílel hned na prvním gólu ve 28. minutě, který vstřelil Tyler Johnson, jenž nakonec zaznamenal hattrick.

Další zápas pod širým nebem se hrál na Dodger Stadium v Los Angeles. Domácí Kings však před více než 54 tisíci diváky nedali ani gól a v kalifornském derby podlehli nejlepšímu týmu NHL Anaheimu 0:3.

Sestřih z utkání Los Angeles - Anaheim

Výsledky NHL

Carolina - Ottawa 6:3 (1:0, 4:3, 1:0)

Branky: 27. a 59. Malhotra, 11. Gerbe, 27. E. Staal, 34. Riley Nash (Dvořák), 40. T. Ruutu - 34. a 38. Turris, 40. Zibanejad. Střely na branku: 32:26. Diváci: 11.458.

NY Islanders - St. Louis 3:4sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 5. Vanek, 16. Okposo, 24. Martin - 18. a 22. Tarasenko, 60. Oshie, rozh. nájezd Shattenkirk. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.888.

Philadelphia - Boston 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky: 48. Giroux (Voráček) - 7. a 50. Chára (na obě Krejčí), 20. a 49. Iginla (na druhou Krejčí), 27. R. Smith, 34. Bergeron. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.938.

Montreal - Washington 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

Branky: 22. Ovečkin, 24. Erskine (Erat), 27. Beagle, 31. Carlson (Erat), 49. Wellman. Střely na branku: 21:34. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Colorado 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Branky: 28., 55. a 57. Johnson (na první Palát), 29. Barberio, 39. Filppula - 39. Mitchell, 40. Barrie. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.204.

Winnipeg - Toronto 5:4pp (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)

Branky: 4. Scheifele, 7. Wheeler (Pavelec), 28. Little, 29. Z. Bogosian, 63. Byfuglien (Frolík) - 27. Phaneuf, 30. Bodie, 37. Gleason, 59. Kessel. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.004.

Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 16. Gončar, 24. Jamie Benn, 31. Peverley. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.532.

Los Angeles - Anaheim 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Perry, 9. Beleskey, 59. Cogliano. Střely na branku: 36:21. Diváci: 54.099. Hráno v rámci Stadium Series na Dodger Stadium.

Columbus - Buffalo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 13. MacKenzie, 46. Letestu - 3. Ellis, 20. Ehrhoff, 24. Foligno, 44. Ott, 59. Hodgson. Střely na branku: 38:22. Diváci: 16.272.

San Jose - Minnesota 3:2pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 32. a 64. J. Thornton, 33. Marleau - 10. Cooke, 25. Ballard. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.562.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.