Češi padli po boji ve Španělsku 1:2

21:27aktualizováno  26. března 0:16
PRAHA/GRANADA - V kvalifikaci na mistrovství Evropy 2012 Český tým padl ve Španělsku 2:1. Češi se ve 29. minutě nečekaně ujali vedení, když se dalekonosnou ránou trefil Plašil. Jenže Španělé díky Villovi utkání otočili. Nejprve se zpoza šestnáctky prosadil před Hubníka a vyrovnal a o pět minut později proměnil pokutový kop po faulu Rezka na Iniestu.

Španělsko - Česko (radost Španělů). foto: Reuters

Španělé v úvodu první půle jasně dominovali a kombinační hrou a rychlým pohybem si vytvářeli gólové příležitosti. K tomu navíc Češi pod španělským tlakem ztráceli míče.

Hned ve druhé minutě se na dostřel brankáře Čecha dostal Iniesta, jehož projektil naštěstí pro českého gólmana mířil doprostřed brány.

O dvě minuty později v dobré pozici hlavičkoval Capdevila, českou svatyni minul o pouhé centimetry.

Španělé dál kombinovali, ale tým trenéra Bílka už bránil pozornějí, navíc podržel brankář Čech a úřadující mistři světa i Evropy se nemohli dostat do vedení.

Španělsko - Česko (radost Plašila).

Naopak český tým dal svému soupeři lekci z produktivity. Po půl hodině hry se český národní výběr po dlouhé době bránění dostal s míčem na polovinu Španělska. Plašil se dostal s míčem na střed hřiště, ze třiceti metrů napřáhl a střelou o tyč překonal španělského gólmana Casillase.

Poté si domácí vynutili několik standardních situací, které Češi ubránili. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Španělsko - Česko (Torres).

Do druhé pětačtyřicetiminutovky udělal španělský trenér Del Bosque jednu změnu. Stáhl Xabi Alonso a na hřiště poslal Fernanda Torrese, který měl oživit útočné nájezdy na českou bránu.

Španělé se ale po přestávce dlouho trápili, jakoby se nesmířili s nepříznivým stavem. Vše se ale změnilo v 69. minutě. Iniesta našel na hranici pokutového území Villu, ten naznačil, čímž položil Hubníka a nechytatelnou střelou k pravé tyči vyrovnal.

Španělsko - Česko (penalta v podání Villy).

O čtyři minuty později už Španělé byli na koni. Rezek ve vápně fauloval Iniestu a hlavní sudí Kassai nařídil pokutový kop. Ten Villa, i když si brankář Čech sáhl na míč, proměnil, čímž se úřadující mistři světa i Evropy dostali do vedení.

Poté už si jednobrankové pohodlně hlídali a hráli přesně to, co potřebovali. Drželi míč na svých kopačkách, tudíž čeští fotbalisté nemohli vyrážet před branku gólmana Casillase.

Španělé tedy zvítězili 2:1 a potvrdili roli jasného favorita.

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:

Španělsko - Česko 2:1 (0:1)
Branky: 69. a 73. z pen. Villa - 29. Plašil. Rozhodčí: Kassai - Eros, Ring (všichni Maď.). ŽK: Xabi Alonso, Arbeloa - Pospěch, Rezek. Diváci: 16.200 (vyprodáno).

Španělsko: Casillas - Arbeloa, Ramos, Piqué, Capdevila (58. Cazorla) - Xavi, Busquets, Xabi Alonso (46. Torres) - Iniesta, Navas (86. Marchena) - Villa. Trenér: Del Bosque.

Česko: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Rezek (84. Necid), Hübschman, Rosický, Plašil, Pudil (78. Hloušek) - Baroš. Trenér: Bílek.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...