Češi na Švédských hrách na domácí nestačili a jasně prohráli

21:21
Sodertalje (Švédsko) - Mnohdy až drtivá převaha Švédů a jediná česká gólová radost. Takový byl vstup hokejové reprezentace do Švédských her, družina kouče Josefa Jandače padla v úvodním vystoupení na závěrečném podniku Euro Hockey Tour 1:3. Jediný gól českého týmu dal v 51. minutě plzeňský obránce David Sklenička.

O puk bojují na Švédských hrách Švéd Patrick Zackrisson (uprostřed ve žlutém) a český centr Radek Faksa (zcela vpravo). foto: Reuters

Pro Jandačův výběr to byla první porážka v osmém testu týmu tvořícího se pro květnové mistrovství světa v Dánsku.

Švédové se dostali do vedení v úvodním dějství po trefě Jacoba Nilssona, ve 34. minutě zvýšil při vlastním oslabení Mika Zibanejad a za 115 sekund upravil Oliver Ekman-Larsson na 3:0. V 51. minutě korigoval výsledek svou první trefou v reprezentaci obránce David Sklenička.

Druhý zápas na turnaji čeká český tým v sobotu ve 12:00 opět v Södertälje proti Finsku.