Češi hned na úvod ovládli závod SP. V Tróje triumfovali Přindiš i Kašpar s Šindlerem

13:30aktualizováno  15:16
PRAHA - Čeští vodní slalomáři získali v prvním finálovém dnu na Světovém poháru v Praze čtyři medaile, z toho dvě zlaté. Zvítězili kajakář Vít Přindiš a deblkanoe Jonáš Kašpar, Marek Šindler. Stříbro získal další kajakář Jiří Prskavec a bronzová byla mezi kanoistkami Monika Jančová. V neděli vyvrcholí soutěže kajakářek a kanoistů.

Vít Přindiš se raduje z triumfu na Světovém poháru v Tróji. foto: ČTK

Bronz je taky kov, uklidňoval se Prskavec. Musel jet na riziko

Čeští kajakáři podobně jako před rokem ukázali, že jsou na domácí vodě v Troji nejlepší. Sice neobsadili první čtyři místa jako loni, ale na stupně vítězů k sobě pustili jen Němce Sebastiana Schuberta.

Přindiš tentokrát porazil krále předchozích dvou ročníků Prskavce. Dělilo je od sebe 83 setin, Prskavce o úspěšnou obhajobu připravila dvousekundová penalizace za dotyk třinácté branky.

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem ovládli úvodní závod Světového poháru v pražské...
Jiří Prskavec

Obhájce stříbra Ondřej Tunka ve finále neprojel branku a skončil sedmý, vloni třetí Vavřinec Hradilek byl prvním nepostupujícím semifinalistou.

Kašpar se Šindlerem vítězstvím mezi deblkanoisty navázali na bronz z nedávného mistrovství Evropy.

SP v Praze-Troji:

Muži - K1:

1. Přindiš 88,55 (0), 2. Prskavec -0,83 (2), 3. Schubert (Něm.) -2,89 (0), ...7. Tunka -53,28 (50), v semifinále 11. Hradilek.

C2:

1. Kašpar, Šindler 104,66 (2), 2. Klauss, Péché -2,76 (2), 3. Picco, Biso (všichni Fr.) -5,27 (2), ...7. Karlovský, J. Jáně -9,39 (6), 9. Koplík, Vrzáň -16,18 (10).

Ženy - C1:

1. Woodsová 111,15 (0), 2. Franklinová (obě Brit.) -3,98 (6), 3. Jančová -6,41 (2), 4. Fišerová -11,06 (2), 5. Říhová -23,07 (4).

V bývalé olympijské disciplíně za sebou nechali dvě francouzské dvojice. Se ztrátou téměř tří sekund skončili druzí Gauthieur Klauss a Matthieu Péché a třetí byli kontinentální šampioni z Tacenu Pierre Picco a Hugo Biso.

Všichni medailisté dokončili finále v náročných větrných podmínkách s dvousekundovou penalizací.

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně při obhajobě bronzu skončili i kvůli třem chybám sedmí, Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli s deseti trestnými sekundami devátí.

Nejlepší z českých kanoistek Jančová nestačila jen na dvojici britských soupeřek. Hned za ní skončila vicemistryně Evropy Tereza Fišerová následovaná Evou Říhovou.

Závod vyhrála stejně jako na nedávném mistrovství Evropy v Tacenu Kimberley Woodsová, jež jako jediná sjela finálovou trať bez penalizace.

Stříbrná Mallory Franklinová byla suverénně nejrychlejší, ale dopustila se tří dotyků branek. Jančová s Fišerovou měly na kontě po jednom.