Češi byli slabí. Brankář Neuer si mohl prvních 60 minut klidně číst knížku, píší v Německu

12:29
Berlín - Češi podali proti Německu slabý výkon, bylo toho na ně moc, píší německá média o sobotním střetnutí obou týmů v kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa. Naproti tomu hru domácích, kteří v Hamburku zvítězili 3:0, hodnotí jako galapředstavení, při němž čišela radost ze hry.

Joshua Kimmich nahrává přes Bořka Dočkala foto: ČTK/AP

„Herně to byl požitek, co mistři světa proti Čechům v příjemně ofenzivní sestavě na hamburském trávníku vykouzlili,“ píše v nedělním vydání nejčtenější německý deník Bild, který si pochvaluje plynulou kombinaci domácích fotbalistů.

Čistá dominance Němců, nečekal jsem mezi nimi až tak velký rozdíl, řekl Vaclík

„(Brankář) Neuer si mohl prvních 60 minut klidně číst knížku, tak málo ho slabí Češi ohrožovali,“ konstatuje také list, který jako jedinou výraznější českou akci zmiňuje střelu Bořka Dočkala ze 63. minuty, s níž si ale německý gólman poradil.

Co si Bild myslí o výkonu českého týmu, dobře dokládá hodnocení jednotlivých hráčů, v němž téměř všichni Češi dostali pětku, tedy nejhorší známku. Lépe dopadli jen Dočkal a brankář Tomáš Vaclík, které list hodnotí trojkou. Naproti tomu němečtí fotbalisté si odnesli nejčastěji dvojku, střelec dvou branek Thomas Müller dokonce jedničku.

Sportovní server kicker.de píše o procházce německých fotbalistů, zároveň ale hodnotí, že Češi do zápasu vstoupili odvážně a drze. „Česko napadalo Německo už u jeho pokutového území, čímž ale soupeři otevřelo velký prostor,“ míní web, podle něhož domácí jedenáctka předvedla dominantní, suverénní výkon, při němž byla vidět radost ze hry.

Radost Thomase Müllera a Jonase Hectora
Zraněný Julian Draxler

„Vítězství německého týmu proti ČR bylo nejlepším německým zápasem od finále mistrovství světa proti Argentině,“ je přesvědčen sportovní komentátor deníku Die Welt. Zalitoval jen toho, že Němci nepodávali podobné výkony na letošním mistrovství Evropy, které by podle něj jinak nejspíš vyhráli.

Výkon domácích fotbalistů hodnotí vysoce také web listu Süddeutsche Zeitung. K Čechům podotýká, že toho na ně bylo moc a v některých momentech jen přihlíželi tomu, co se na hřišti děje. Server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung zase o českém týmu píše jako o slabém soupeři, který v žádné části zápasu nedokázal konkurovat dominantní hře Němců.