22. září 2011 17:35 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Červenka pomohl k výhře Omsku třemi body

Roman Červenka (číslo 10) bojuje o kotouč. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Červenka (číslo 10) bojuje o kotouč. | foto: www.hawk.ru

MOSKVA Třemi body za gól a dvě asistence pomohl Roman Červenka k vítězství Omsku v Kontinentální hokejové lize 5:2 nad Čerepovcem. Ten dnes prohrál poprvé v sezoně.

Červenka otevřel skóre v sedmé minutě v závěru pětiminutového oslabení, pak ještě v přesilových hrách přihrál na druhý a pátý gól domácího celku.

Čerepovec mezitím zlikvidoval dvoubrankové manko, k čemuž pomohla i asistence Josefa Straky, ale v poslední třetině třikrát inkasoval.

Do čela Východní konference se po vítězství 4:0 nad Čechovem dostal Magnitogorsk. Poslední je Chanty Mansijsk, který na svém ledě prohrál 1:2 se Spartakem Moskva.

Kontinentální hokejová liga

Omsk - Čerepovec 5:2 (Červenka 1+2 - Straka 0+1), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 1:2, Magnitogorsk - Viťaz Čechov 4:0.