Červenka pod drobnohledem: neprosadil se. Je ve stínu Jágra

12:53
SOČI/PRAHA - Tři utkání - dvě porážky. Takovou bilanci mají čeští hokejisté na olympiádě v Soči. Naposledy v sobotu prohráli se Švýcarskem 0:1. V tomto utkání server Lidovky.cz podrobně sledoval výkon Romana Červenky.

• Známka Lidovky.cz: 3-
  • Očima Vladimíra Vůtjka ml. (bronzového medailisty z MS 1997): Jestli si Červenka zaslouží místo v první útoku vedla Jágra a Plekance? Těžko říct. Když se formace prosazuje, není nejvhodnější do ní zasahovat. Vyčnívá nad ostatními, pravdou ale je, že ji táhnou Jágr s Plekanecem.

Červenka od začátku turnaje hraje v prvním útoku s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. Nastupuje i v elitní přesilovkové formaci, i když v průběhu utkání se Švýcarskem ho v početních výhodách nahradil Petr Nedvěd.

První česká útočná řada si proti Švýcarům dokázala vytvořit tlak především díky spolupráci Jágra s Plekancem, gólově se však prosadit nedokázala. Červenka byl ve stínu obou spoluhráčů.

Červenkovy momenty utkání

• 6. minuta. Červenka dostal přihrávku před modrou čáru, a po forhendové kličce přes obránce vypálil, puk byl ale sražen do ochranné sítě.
  • 11. minuta. Najížděl s Plekancem proti jedinému obránce, akci zakončil střelou a gólman puk betonem vyrazil.
  • 14. minuta. Útočník Petrohradu tečoval Plekancovo nahození. Poté se k puku dostal Jágr, bekhendovou kličkou ale neuspěl.