Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Černý den pro český fotbal. Lvíčata doma padli s Řeckem a na EURO se nepodívají

20:00
JABLONEC NAD NISOU - Česká fotbalová reprezentace do 21 let prohrála v kvalifikačním utkání 1:2 s Řeckem a přišla i o teoretickou šanci postoupit na mistrovství Evropy. Favorizovaní hosté, za které se dnes v Jablonci prosadili Dimitris Limnios a Kostas Tsimikas, si naopak zajistili minimálně účast v baráži. O vyrovnávací branku domácích se postaral Ladislav Takács.

Vítězslav Lavička. foto:  Dan Materna, MAFRA

Český tým vstoupil do zápasu aktivně, ale do šancí se příliš nedostával. Jedinou výraznou příležitost měl po Ladrově centru v 16. minutě Pulkrab, jeho teč zblízka však brankář Kotsaris reflexivně vyrazil.

Řecku, které se v prvním poločase především bránilo, naopak jedna povedená akce na gól stačila.

Ve 44. minutě dala domácí obrana příliš prostoru postupujícímu Limniosovi, který střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Úvodní gól dal už v březnovém utkání v Xanthi, které Řekové nakonec vyhráli 3:0.

Také do druhé půle vstoupili lépe domácí a v 50. minutě se dočkali vyrovnání - po Ladrově centru skóroval hlavičkou o tyč Takács.

Řekové ale okamžitě přidali a po deseti minutách si vzali vedení zpět. Po rychlé akci si míč na střed vápna navedl Tsimikas a také on otřel střelu o tyč.

Po vedoucí brance se Řekové opět stáhli do obrany a otěže znovu převzali čeští fotbalisté, kteří v 63. minutě byli blízko vyrovnání, ale Lischka hlavou těsně minul.

Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku a mohli inkasovat potřetí, ale Andrutsosovo sólo zastavil brankář Staněk.

Českému týmu po první domácí prohře v kvalifikaci dvě kola před koncem patří v tabulce třetí místo se ztrátou šesti bodů na druhé Chorvatsko, se kterým má horší vzájemnou bilanci.

S náskokem tří bodů vede Řecko. Na šampionát v Itálii přímo postoupí jen vítězové skupin, nejlepší čtyři celky z druhých míst devíti skupin čeká baráž.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...