Čekání na spasitele. Nastoupí kapitán Lafata ve čtvrtek proti Krasnodaru?

15:30
Po třech letech fotbalová Sparta jde do boje o osmifinále Evropské ligy. Stihne se do čtvrtečního utkání s Krasnodarem (21:00) uzdravit kapitán David Lafata? Vedení Sparty o zdravotním stavu své největší hvězdy odmítá z taktických důvodů mluvit, jeho absence by však mohla být v boji o postup klíčová.

Pomůže David Lafata Spartě k postupu, nebo bude sedět jen na tribuně? foto:  Michal Šula, MAFRA

Trápící se Spartě zařídil obrat ve Zlíně Šural, obrozená Slavia zničila Brno

Trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný může mít před soubojem potíže s tím, jak obsadit pozici v útoku.

David Lafata kvůli svalovému zranění nedohrál sobotní ligu ve Zlíně a Josef Šural, který ho v druhém poločase na hrotu zastoupil, do hry nesmí. Na podzim totiž ve stejné soutěži nastupoval za Liberec.

„Kvůli citlivosti celé záležitosti nebudeme zdravotní stav Davida Lafaty komentovat,“ sdělil sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Radující se David Lafata.
David Lafata ze Sparty (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu.

Čtyřiatřicetiletý útočník dal v letošním ročníku za Spartu osmnáct gólů ve všech soutěží, což je téměř třetina všech branek týmu (61).

Lafata proti CSKA Moskva výrazně chyběl

Lafatu svalové potíže trápí delší dobu, vynechal kvůli nim čtyři poslední utkání v zimní přípravě. Poslední týden před ligou však už trénoval naplno.

Fotbalová Sparta ve ztrátě 67 milionů, přesto slaví. Schodek snížila o půlku

Po zápase ve Zlíně má však zase klidový režim, absolvoval i vyšetření u uznávaného profesora Pavla Koláře. Není však jisté, jestli proti Krasnodaru nastoupí. Pokud by hrát nemohl, na hrot by šel nejspíš Fatai, nebo Juliš.

Pro Spartu nešťastná událost nastala už před vstupem do pohárové sezony v létě. Na 3. předkolo Ligy mistrů proti CSKA Moskva rovněž Lafatu neměla. Útočník léčil zranění kolena z červnového reprezentačního svazu.

V odvetě však už do průběhu utkání zasáhl, ale neskóroval. Po dvou brankách dali Krejčí s Fataiem, na postup to však nestačilo (2:2 a 2:3).

Teď Sparta doufá, že dál se historie opakovat nebude. Doufá, že Lafata nastoupí a tým soupeře z Ruska vyřadí.

Vstupenky na nejlepší místa už za 700 korun

Na utkání Sparta očekává návštěvu kolem patnácti tisíc. Vstupenky do druhého patra protilehlé tribuny, která je vyhřívaná, stojí maximálně 700 korun.

Plzeň vyhrála na Slovácku a udržela si náskok. Baroš dvěma góly sestřelil Baník

„Snažili jsme se nastavit cenovou politiku způsobem, aby mužstvo mělo co největší podporu,“ poznamenal Kasík. „Máme na to od fanoušků pozitivní ohlasy.“

Lístky si lze zajistit on-line na ticketportalu či přímo na pokladnách stadionu ještě během středy. V den zápasu z bezpečnostních důvodů už Sparta vstupenky neprodává, což je obvyklým režim.

Sparta, jediný český zástupce v jarní fázi evropských pohárů, bude o osmifinále bojovat po třech letech. Tenkrát v únoru 2013 svedla vyrovnané souboji s vysoce favorizovanou Chelsea (0:1 a 1:1).

Od prodloužení v odvetě ji dělily jen vteřiny, v samém závěru však Hazard vyrovnal a dál posunul anglický tým. Ten pak v Evropské lize triumfoval.