Čechovo čekání pokračuje. Místo dvousté nuly dvakrát inkasoval, znovu i z penalty

22:38
londýn - Brankář Petr Čech dostal v dohrávce 22. kola anglické ligy od svého bývalého klubu Chelsea dva góly a prodloužil čekání na 200. nulu v Premier League na čtyři zápasy. Fotbalisté Arsenalu nakonec v derby zachránili v nastavení alespoň bod za remízu 2:2.

Petr Čech inkasuje proti Chelsea foto: ČTK

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Arsenal - Chelsea 2:2 (63. Wilshere, 90.+2 Bellerín - 67. Hazard z pen., 84. Alonso).

Čecha o jubilejní čisté konto připravila stejně jako v předchozím utkání s West Bromwichem penalta. V 67. minutě proměnil pokutový kop Eden Hazard a postaral se tak o vyrovnání po úvodní brance Jacka Wilsherea, který se v anglické lize prosadil po dvou letech. Ještě předtím mohl otevřít skóre domácí Alexis Sánchez, ale jeho střela zasáhla obě tyče.

Šest minut před koncem využila Chelsea velmi laxní obrany Arsenalu a ujala se vedení zásluhou Marcose Alonsa. Domácím se ve druhé minutě nastavení podařilo vyrovnat díky Hectoru Bellerínovi, ale Chelsea ještě mohla strhnout vedení na svou stranu. Nejprve Čech zlikvidoval únik Álvara Moraty a Davide Zappacosta poslal dorážku jen do břevna.

Arsenal je v tabulce šestý a po druhé remíze za sebou ztratil body v boji o evropské poháry. Od pátého Tottenhamu ho dělí bod, ale londýnský rival má k dobru čtvrteční zápas s West Hamem, bojujícím o záchranu. Chelsea je třetí a na druhý Manchester United ztrácí bod, na vedoucí Manchester City má manko propastných 16 bodů.