Čech vychytal třetí nulu v sezoně. Chelsea nezaváhala

18:45aktualizováno  20:51
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v anglické lize Wolverhampton jasně 3:0 a částečně napravili neúspěchy z posledních utkání. Reprezentační brankář Petr Čech vychytal ve 13. kole soutěže třetí nulu v sezoně.

Brankář Petr Čech foto: Reuters

Londýnské mužstvo mělo před dnešním utkáním v Premier League tristní bilanci tří proher ze čtyř utkání. Navíc ve středu Chelsea podlehla v Lize mistrů Leverkusenu a zkomplikovala si postup ze skupiny.

Dnes však "Blues" znovu zabrali a zmírnili tlak na trenéra Andrého Villase-Boase. Hrdinou na stadionu Stamford Bridge se stal Juan Mata. Třiadvacetiletý španělský útočník během úvodní půlhodiny asistoval u branek kapitána Johna Terryho a Daniela Sturridge a třetí zásah přidal sám těsně před pauzou.

Výsledky 13. kola

Stoke - Blackburn 3:1 (28. Delap, 58. Whelan, 72. Crouch - 86. Rochina), Bolton - Everton 0:2 (49. Fellaini, 78. Vellios), Chelsea - Wolverhampton 3:0 (7. Terry, 29. Sturridge, 45. Mata), Manchester United - Newcastle 1:1 (49. Hernández - 64. Ba z pen.), Norwich - QPR 2:1 (14. R. Martin, 73. Holt - 59. Young), Sunderland - Wigan 1:2 (8. Larsson - 44. Gomez z pen., 90.+3 Di Santo), West Bromwich - Tottenham 1:3 (10. Mulumbu - 25. a 90.+3 Adebayor, 81. Defoe), Arsenal - Fulham 1:1 (82. Vermaelen - 65. vlastní Vermaelen).

Obhájce titulu Manchester United doma neudržel vedení s Newcastlem a po remíze 1:1 se mu vzdálila první příčka. Vedoucí Manchester City má v čele tabulky čtyřbodový náskok a nedělní šlágr s Liverpoolem k dobru.

"Rudí ďáblové" se dostali do vedení čtyři minuty po přestávce, když se od nastřeleného Javiera Hernándeze odrazil míč do branky. Mexický útočník zaznamenal v této sezoně premiérovou branku na Old Trafford. V 64. minutě však nejlepší střelec Newcastlu Demba Ba vyrovnal z penalty, které předcházel pravděpodobně chybně odpískaný faul stopera Ria Ferdinanda na Hatema Ben Arfu.

Od vyloučení hostujícího Jonáse Gutiérreze v 79. minutě měli hráči Manchesteru drtivý tlak, ale Ashley Young trefil tyč, Hernándezův druhý zásah nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu a další šance zlikvidoval výborný gólman Newcastlu Tim Krul.

Arsenal doma v londýnském derby zachránil s Fulhamem remízu 1:1, která přetrhla jeho sérii pěti ligových vítězství. Svěřenci trenéra Arséna Wengera svému městskému rivalovi nepodlehli ani v šestadvacátém vzájemném střetnutí ve všech soutěžích.

Reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který ve středečním utkání Ligy mistrů nehrál kvůli zraněnému stehnu, znovu nebyl ani na lavičce "Kanonýrů". Mezi náhradníky Fulhamu zůstal další český záložník Marcel Gecov, jeho defenzivní spoluhráč Zdeněk Grygera je dlouhodobě zraněný.

Hosté se dostali do vedení po hodině hry, když si před dotírajícím Bobbym Zamorou vstřelil vlastní branku Thomas Vermaelen. Belgický stoper si ale v 82. minutě spravil náladu a po Walcottově centru tvrdou hlavičkou alespoň vyrovnal. Kapitán Arsenalu a nejlepší střelec soutěže Robin van Persie, jenž v předchozích pěti utkáních desetkrát skóroval, se přes několik slibných šancí neprosadil a třináctibrankový účet nerozšířil.

Na třetím místě se udržel Tottenham, který otočil zápas na půdě West Bromwiche a vítězství 3:1 pro něj bylo již osmé z devíti ligových zápasů.

Dvakrát se prosadil Emmanuel Adebayor, jednou skóroval také jeho kolega z útoku Jermain Defoe.