Čech v anglické lize vrazil hlavou do tyče, přesto gól nedostal

16:08aktualizováno  21:10
PRAHA - Na Štěpána, prvního mučedníka, který zemřel kvůli učení Ježíše Krista, se hraje na ostrovech 19. kolo anglické Premier league. A hned první sváteční zápas mezi Birminghamem a Chelsea se rozhodně ve sváteční atmosféře neodehrál.

Zranění obou brankářů Iana Harta i Petra Čecha, chybně neuznaný gól domácích, červená karta a po jednom břevnu na obou stranách. Zápas skončil po divokém průběhu překvapivě 0:0.

Není bezbranková remíza jako bezbranková remíza. To se opět potvrdilo, tentokrát v rámci 19. kola anglické Premier League v zápase Birminghamu a favorizované Chelsea.

Domácí se hvězdného souboru kolem Petra Čecha, Johna Terryho a Didiera Drogby nezalekli a odehráli naprosto vyrovnané utkání. A nebýt chyby sudího, mohli dokonce překvapivě získat všechny tři body. Ve 31. minutě totiž hlavní rozhodčí stihl hned dvě chyby během několika vteřin.

Rozhodčí pomohl Chelsea
Během standardní situace byl na malém vápně před vlastní brankou faulován Drogba. Hosté na chvíli odvrátili nebezpečí, míč se ale rychle vrátil do pokutového území Chelsea. Tam na úrovni ležícího Drogby stanuli Ridgewell a Benítez. Prvně jmenovaný vypálil a jeho nepovedenou ránu dorazil do prázdné branky Benítez. St. Andrews vybouchnul v návalu radosti, ale jen na pár vteřin, branka pro ofsajd neplatila. Opakované záběry usvědčily rozhodčí z omylu.

NEJ ZÁPASU

...LEPŠÍ HRÁČ: Oba brankáři. Jak Hart, tak Čech předváděli parádní zákroky. Domácí mladík se vytáhl především v první půli proti Lampardově střele z deseti metrů. Čech předvedl největší parádu proti přímému kopu Larssona.

...VĚTŠÍ CHYBA: Hlavní sudí Pete Walton zaváhal ve 31. minutě hned dvakrát. Po přímém kopu domácích byl v pokutovém území faulován Drogba, ovšem nepískalo se. Domácí následně vstřelili branku, kterou opět chybně pro ofsajd hlavní neuznal.

Domácím to na elánu neubralo a několikrát zle zatopili Petru Čechovi. Český brankář v 63. minutě tvrdě narazil do tyčky, když parádně vyrazil střelu Larssona z přímého kopu, zápas nakonec ale i přes zranění hlavy i ramene dochytal.

Zranění Harta a červená karta Maloudy
Čechova helma by se poté hodila jeho protivníkovi Ianovi Hartovi. Ten přiváděl naopak k šílenství útočníky Chelsea a za jeden z obětavých zákroků zaplatil krvavým zraněním na hlavě. Po špatné odkopu Carra byl u míče o chvíli dříve než Kalou, ten jej ale ošklivě špičkou kopačky trefil do temene hlavy. Hart tak dochytal zápas se slušivým obvazem kolem hlavy, kanonýr hostí vyvázl bez karetního potrestání.

Ne tak v 87. minutě Malouda, který za hloupý faul ve středu hřiště uviděl druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. "Blues" i v deseti mohli vyhrát, nadějnou šanci ve třetí minutě nastavení (hrálo se nakonec šest minut na rámec normální hrací doby) dvojice Kalou-Drogba ale zmařil prvně jmenovaný špatným centrem.

Čech tak vychytal devátou nulu v letošním ročníku, ale Chelsea přesto ztratila dva body za remízu 0:0 také proto, že od květnového zápasu na půdě Barcelony nevstřelili její hráči branku (celkem série trvala třiatřicet zápasů).

Ancelottiho svěřenci remizovali dokonce podruhé v řadě a pokud zítra vyhraje Manchester United na půdě Hullu, stáhne náskok "blues" jen na dva body. Birmingham se dostal díky rekordní šňůře deseti zápasů bez porážky na sedmé místo tabulky.

DALŠÍ ZÁPASY

Svůj druhý gól v anglické lize vstřelil Radoslav Kováč a v předposlední minutě zpečetil vítězství West Hamu nad domácím Portsmouthem 2:0. Český záložník pojistil důležitou výhru hlavičkou po volném kopu Luise Jimeneze, West Ham však dál zůstává v sestupovém pásmu.

Bolton nedokázal uhájit čisté konto ani v 17. zápase této sezony a je blízko k vyrovnání nechtěného rekordu Premier League, který drží Leicester City. Ten inkasoval pokaždé v prvních osmnácti zápasech ročníku 1994/95.

Bolton při remíze 1:1 na hřišti Burnley dostal v součtu s minulou sezonou gól v 19 zápasech po sobě, což se mu v historii klubu nikdy nestalo.

Úspěšnou premiéru prožil na lavičce Manchesteru City trenér Roberto Mancini, jehož noví svěřenci porazili doma Stoke 2:0. O druhý gól se postaral argentinský útočník Carlos Tévez, který si připsal již šestý zásah v šesti prosincových zápasech

Liverpool vyhrál teprve třetí ligový zápas z posledních devíti a proti Wolverhamptonu mu k výhře 2:0 pomohlo až vyloučení hostujícího obránce Warda z 53. minuty. Až poté si domácí góly Gerrarda a Benajuna zajistili tři body a trochu napravili dojem z nepovedeného podzimu. Během něj ztratili 27 bodů, tedy jen o jeden méně, než za celou minulou sezonu.