Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Čech se připojil k reprezentaci. A dostal dort

20:27aktualizováno  20:56
BAD WALTERSDORF - Brankář Petr Čech se dnes krátce před osmou hodinou večerní připojil k fotbalové reprezentaci na soustředění v Rakousku. Vítěz Ligy mistrů s Chelsea dostal na přivítanou od domácích pořadatelů v Bad Waltersdorfu dort připomínající jeho sobotní triumf v prestižní soutěži.

Brankář fotbalové reprezentace Petr Čech dostal v rakouském Bad Waltersdorfu po příjezdu za národním týmem od místních pořadatelů dort za vítězství v Lize mistrů foto: ČTK

"Štýrsko srdečně vítá vítěze Ligy mistrů 2012," stálo na jednom z nápisů uvnitř místnosti, kde Čech absolvoval tiskovou konferenci. Hvězdě české reprezentace se ve třítisícovém štýrském městě dostalo vřelého přijetí. Čech, který v sobotním finále LM proti Bayernu Mnichov chytil jednu penaltu v prodloužení a dvě v klíčovém rozstřelu, byl opět obletovanou hvězdou.

"Člověk den po dni vstřebává, co se stalo. Ale už jsem zase zpátky v realitě. Musím myslet na to, co bude. Teď se zase normálně zapojím do přípravy, která, doufám, povede k úspěšnému mistrovství Evropy," řekl Čech.

Netajil, že jej oslavy vítězství v LM i následné cestování zmohly. "Teď se těším na to, až ještě trochu zregeneruju. Za poslední dny toho bylo dost. Ale i tak jsem si všechno moc užil," podotkl Čech.

Třicetiletý Čech nemohl být na nedělním srazu národního týmu v Praze a podle původní domluvy za spoluhráči, kteří se v Rakousku od neděle chystají na soustředění na mistrovství Evropy, dorazil dnes večer. Čech by měl od čtvrtka s reprezentací začít trénovat.

Národní tým je po Čechovu příjezdu už kompletní. V pondělí s mírným zpožděním dorazil záložník Jaroslav Plašil, v úterý brzy ráno pak také kapitán Tomáš Rosický.

ČEŠI PORAZILI MÍSTNÍ AMATÉRY

Česká fotbalová reprezentace v modelovém přípravném utkání v Rakousku dnes porazila místní výběr Štýrska 7:1. Svěřenci trenéra Michala Bílka si tak v Bad Waltersdorfu zpestřili soustředění, v rámci kterého se ještě v sobotu utkají v oficiální přípravě s Izraelem.

Češi proti snaživému domácímu týmu ještě nemohli nasadit kapitána Tomáše Rosického, záložníka Jaroslava Plašila a brankáře Petra Čecha. Bílek prostřídal v každém poločase dvě odlišné sestavy, celý zápas odehrál jen Daniel Pudil. Premiéru, byť v neoficiálním reprezentačním utkání, si dnes po změně stran odbyl i plzeňský záložník Vladimír Darida.

Dvěma góly se ve druhém poločase blýskl nejlepší ligový střelec David Lafata, k němu se ještě připojili Pekhart, Kadlec, Baroš, Necid a Kolář. I když domácí prohráli vysokým rozdílem, hlavně v prvním poločase, který prohráli "jen" 1:3, si vysloužili potlesk dvou stovek diváků na malém stadionku.

A český kouč Bílek také několikrát během utkání dal hlasitě najevo svoji nespokojenost s lacinými ztrátami a pomalejším přechodem do útoku. Zápas ve druhém poločase také poznamenala bouřka, která se nad štýrským městečkem prohnala.

Česká republika - Výběr Štýrska 7:1 (3:1).
Branky ČR: 72. a 81. Lafata, 1. Pekhart, 8. Kadlec z pen., 45. Baroš, , 75. Necid, 78. Kolář.

Sestava ČR:
1. poločas: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Jiráček, Hübschman, Pilař - Baroš, Pekhart.

2. poločas: Grigar - Rajtoral, Hubník, Suchý, Limberský - Petržela, Darida, Kolář, Pudil - Necid, Lafata. Trenér: Bílek.