Čech třikrát inkasoval. Arsenal přišel v poslední minutě o vítězství

23:00
LONDÝN/PRAHA - Gólová přestřelka mezi Liverpoolem a Arsenalem nemá vítěze. Atraktivní zápas na Anfield Road nabídl šest branek, tou poslední zajistil Joe Allen domácím v závěru alespoň bod. Ten brali před vlastními fanoušky také fotbalisté Manchesteteru City a Chelsea, naopak Leicester zvítězil na Tottenhamu a dotáhl se na první místo.

Petr Čech foto: Reuters

Zápasy Liverpoolu s Arsenalem na Anfield Road tradičně zdobí velké množství gólů, jen za posledních devět zápasů jich zde padlo 35.

Že statistiky nelžou, potvrdili fotbalisté obou mužstev i ve středečním duelu, jen za necelou půlhodinu hry se totiž míč zatřepal v jedné či druhé síti hned čtyřikrát.

21. kolo Premier League

Chelsea - West Bromwich 2:2 (20. Azpilicueta, 73. vlastní McAuley - 33. Gardner, 86. McClean), Manchester City - Everton 0:0, Southampton - Watford 2:0 (17. Long, 73. Tadič), Stoke - Norwich 3:1 (49. Walters, 67. Joselu, 78. vlastní Bennett - 55. Howson), Swansea - Sunderland 2:4 (21. Sigurdsson z pen., 40. Ayew - 3., 61. a 85. Defoe, 49. Van Aanholt), Liverpool - Arsenal 3:3 (10. a 19. Firmino, 90. Allen - 25. a 55. Giroud, 14. Ramsey), Tottenham - Leicester 0:1 (83. Huth).

Gólový účet otevřel domácí Roberto Firmino, jenž nastoupil ve středu útoku místo Christiana Bentekeho a do sítě Petra Čecha usměrnil po deseti minutách odraženou střelu Emreho Cana. Arsenalu ale na odpověď stačily čtyři minuty, z první střely hostů v zápase se prosadil Aaron Ramsey, jenž brankáře Simona Mignoleta překonal tvrdou střelou k přední tyči.

Na tahu byli opět domácí, v jejichž dresu v prvním dějství zářil Brazilec Firmino. Po dvaceti minutách si našel míč před pokutovým územím a zakroutil jej podruhé přesně do branky. I na tento direkt ale fotbalisté Arsenalu našli brzkou odpověď. Ramseyho centr od rohového praporku posunul špičkou kopačky za Mignoleta Olivier Giroud. Stejný hráč mohl vzápětí přidat třetí gól, před prázdnou brankou mu ale nevyšel krok.

Arsenalu zůstal první, ale jen o skóre

Francouzský útočník však nemusel být příliš dlouho nešťastný, po přestávce se v pokutovém území obtočil okolo bránícího Kola Tourého a razantní střelou ke vzdálenější tyči dokonal obrat ve skóre. Jenže závěry zápasů na Anfield Road ale Arsenalu nevycházejí, loni přišel tu o tři body až v sedmé nastavené minutě, tentokrát ho o vítězství obral v samotném závěru Joe Allen, který v silné chumelenici, jež se ve druhém poločase nad Liverpoolem spustila, vyrovnal na konečných 3:3.

Rosický je konečně zpátky. Po půlroční pauze opět trénuje s Arsenalem

Arsenal je i po remíze stále první, před Leicesterem, který ve středu vítězně zvládl duel na hřišti Tottenhamu, je ovšem pouze díky lepšímu skóre.

Repríza nedělního utkání FA Cupu byla sice na branky chudá. Jedinou a rozhodující trefu ale v závěru zápasu obstaral netradiční střelec Robert Huth, jenž přerušil třízápasový gólový půst Leicesteru v Premier League. Tottenham naopak po třetí v sezoně prohrál.

Na třetím místě zůstává nadále Manchester City, který doma neprolomil obranu Evertonu a bez branek s ním remizoval. Dělbu bodů před domácími fanoušky musejí skousnout i fotbalisté Chelsea. Nad West Bromwichem sice úřadující šampioni dvakrát vedli, přesto zápas skončil nerozhodně.