Čech seděl opět jen na lavičce. Arsenal vedl 2:0, nakonec ale byl rád za remízu

Petr Čech

15:45aktualizováno  20:34
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Arsenalu musí zřejmě definitivně vzdát šance na titul v Premier League. Ve 33. kole sice vedl v londýnském derby na hřišti West Hamu 2:0, hattrickem během osmi minut však na přelomu obou poločasů skóre otočil robustní útočník Andy Carroll. Alespoň remízu zachránil kanonýrům v 70. minutě Laurent Koscielny.

Andy Carroll překonal gólmana Arsenalu Ospinu hned třikrát během deseti minut. foto: Reuters

Další návrat Rosického. Podle Wengera už je připraven hrát za juniorku

Arsenal tak stáhl ztrátu na vedoucí Leicester „jen“ na 10 bodů, oba týmy ještě do konce ročníku odehrají šest zápasů.

Třikrát musel lovit míč z brány kolumbijský brankář David Ospina. Petr Čech, který se vrací po zranění, zůstal podruhé jen na lavičce.

Arsenal poslal do vedení v 18. minutě Özil a za čtvrt hodiny po další přihrávce mladíka Iwobiho zvýšil Sánchez.

Trenér Arsene Wenger.
Petr Čech

Těsně před pauzou ale Carroll dal během 160 vteřin brankáři Ospinovi dva góly a na začátku druhé půle sedmadvacetiletý útočník dokonal hattrick. V 70. minutě zajistil hostům alespoň bod stoper Koscielny.

Premier League - 33. kolo

West Ham United - Arsenal 3:3 (44., 45.+2 a 52. Carroll - 18. Özil, 35. Sánchez, 70. Koscielny)

Aston Villa - Bournemouth 1:2 (85. Ayew - 45.+2 Cook, 74. King)

Crystal Palace - Norwich 1:0 (68. Puncheon)

Southampton - Newcastle 3:1 (4. Long, 38. Pellé, 55. Wanyama - 65. Townsend)

Swansea - Chelsea 1:0 (25. Sigurdsson)

Watford - Everton 1:1 (45.+3 Cholevas - 45.+1 McCarthy)

Manchester City - West Bromwich 2:1 (19. Agüero z pen., 66. Nasri - 6. Sességnon).

Šestý West Ham doma počtrnácté v řadě neprohrál a vyrovnal klubový rekord.

„Jsem moc pyšný na svůj tým, že jsme se ještě do přestávky vrátili a ve druhé půli byli lepší než soupeř. Byli jsme úžasní, jediná věc, která mě mrzí, je výsledek,“ uvedl domácí kouč Slaven Bilič.

Manchester City otočil domácí utkání s West Bromwichem a po výhře 2:1 si pojistil čtvrté místo.

Hostům už v šesté minutě zařídil vedení Sességnon, chvíli poté však z penalty vyrovnal Agüero. V 66. minutě rozhodl o triumfu „Citizens“ uzdravený Nasri, jenž v Premier League naskočil poprvé od září.

Mistrovská Chelsea prohrála na stadionu Swansea 0:1 a v patnáctém zápase pod dočasným trenérem Guusem Hiddinkem poprvé nebodovala.

Utkání ve Walesu rozhodl ve 25. minutě Islanďan Sigurdsson jedenáctým ligovým gólem v ročníku. „Blues“ zůstávají na desátém místě.

Poslední Aston Villa bez útočníka Libora Kozáka doma podlehla nováčkovi Bournemouthu 1:2 a po osmé porážce za sebou má už jen teoretickou šanci na záchranu.

Birminghamský tým ztrácí pět kol před koncem na nesestupové pozice 15 bodů, takže v případě jakékoli další ztráty Premier League opustí.