Čech už zase chytal, Chelsea ale k bodům nepomohl

Petr Čech

19:13aktualizováno  21:28
LONDÝN - Návrat Petra Čecha do branky fotbalistům Chelsea nepomohl a Newcastlu dnes v anglické lize podlehli 2:3. Na vedoucí Manchester United, který zvítězil na hřišti Fulhamu 1:0, ztrácejí na třetím místě již 16 bodů.

Petr Čech chytá míč. Moussa Sissoko ho neprostřelil foto: ČTK

Čech vynechal kvůli zranění lýtka dva zápasy, které skončily pro jeho tým remízou 2:2. S českým reprezentantem mezi tyčemi dnes svěřenci kouče Rafaela Beníteze inkasovali dokonce třikrát.

V 41. minutě překonal Čecha svým prvním gólem v sezoně Gutiérrez. Po změně stran sice vyrovnal Frank Lampard a šest minut po něm otočil skóre Juan Mata, ale hrdinou zápasu se stal Moussa Sissoko. Francouzský reprezentační záložník si odbyl po nedávném přestupu z Toulouse skvělý debut před fanoušky Newcastlu, když v 68. minutě vyrovnal a v poslední minutě zajistil patnáctému týmu tabulky výhru.

25. kolo Anglické ligy

QPR - Norwich 0:0, Arsenal - Stoke 1:0 (81. Podolski), Everton - Aston Villa 3:3 (69. a 90.+3 Fellaini, 21. Anichebe - 2. a 61. Benteke, 24. Agbonlahor), Newcastle - Chelsea 3:2 (68. a 90. Sissoko, 41. Gutiérrez - 55. Lampard, 61. Mata), Reading - Sunderland 2:1 (7. a 55. Kébé - 29. Gardner z pen.), West Ham United - Swansea 1:0 (77. Carroll), Wigan - Southampton 2:2 (25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin), Fulham - Manchester United 0:1 (79. Rooney).

Smolně dopadl návrat do Newcastlu pro útočníka Dembu Ba, který přišel do Chelsea z United na začátku roku. V závěru prvního poločasu ho Fabricio Coloccini kopl do obličeje a zraněného Senegalce nahradil na hřišti Torres.

Následné vyšetření potvrdilo, že Ba má zlomený nos. "Byl to zákrok na penaltu a červenou kartu," zlobil se trenér Benítez. Vedoucí Manchester United se podruhé v krátké době utkal s Fulhamem a podobně jako v sobotním utkání 4. kola Anglického poháru dokázal zvítězit.

O výhře hostů rozhodl v 79. minutě desátou brankou v sezoně Wayne Rooney. United vedou tabulku o deset bodů před Manchesterem City, který má utkání s Liverpoolem k dobru. Fulham je v tabulce třináctý a na výhru nad svým dnešním soupeřem čeká již od prosince 2009.

Na pět bodů se Chelsea přiblížil šestý Arsenal, který zdolal doma Stoke 1:0 díky brance střídajícího Lukase Podolského. Německý reprezentant se trefil v 78. minutě z přímého kopu díky s pomocí teče hostujícího hráče ve zdi.

Tomáš Rosický zůstal jen lavičce náhradníků Arsenalu.