Čech se dočkal jubilejní 200. nuly v Premier League, Arsenal vyhrál 3:0

17:30aktualizováno  19:28
LONDÝN - Brankář Petr Čech se na dvanáctý pokus dočkal jubilejního 200. čistého konta v anglické fotbalové lize, když Arsenalu pomohl k výhře 3:0 nad Watfordem. Nulu, na kterou čekal od prosince, si vysloužil i první chycenou penaltou v dresu Arsenalu.

Petr Čech se konečně dočkal vytoužené nuly. foto: ČTK/AP

Šlágr kola pro United. Manchester vyhrál nad Liverpoolem díky dvěma gólům Rashforda

Čech, který působí v Premier League od sezony 2004/05, je v počtu nul rekordmanem soutěže. Druhý David James má 169 čistých kont.

Už v Chelsea Čech neinkasoval ve 162 zápasech, v Arsenalu za necelé tři sezony přidal dalších 38 utkání. V součtu se Spartou a Rennes to byla jeho 246. nula v kariéře.

Brankář Arsenalu Petr Čech v zápase Evropské ligy na hřišti CZ Bělehrad.
Burnley vs. Arsenal, Premier League. Brankář hostí Petr Čech.

Tentokrát si ji musel opravdu zasloužit. Nejprve si poradil se dvěma nepříjemnými střelami Richarlisona, v 61. minutě dokonce čelil penaltě. Troy Deeney vypálil do středu branky, Čech si ale počkal a míč vyrazil.

Čeští brankáři s největším počtem nul:

246 - Petr Čech, 166 - Jaromír Blažek, 164 - Jan Stejskal, 161 - Martin Vaniak, 142 - Luděk Mikloško, 135 - Dušan Kekéti, 132 - Alexander Vencel st., 125 - Anton Švajlen, 119 - Jiří Sedláček, 118 - Antonín Kinský.

Byla to pro něj první chycená penalta od října 2014. Z předchozích šestnácti pokutových kopů v dresu Arsenalu dostal vždy gól.

V té době byl už ale stav 2:0. V 8. minutě využil standardní situaci Shkodran Mustafi, který dal 1000. ligový gól Arsenalu na domácím hřišti. Tuto metu dosud pokořil jen Manchester United.

Mustafimu nahrál Mesut Özil, který tím posbíral nejrychleji v historii Premier League 50 asistencí. Stačilo mu na to 141 zápasů, dosavadním rekordmanem byl Eric Cantona (143).

Po změně stran zvýšili Pierre-Emerick Aubameyang a Henrik Mchitarjan, kteří si na góly vzájemně nahráli.

Výsledky 30. kola Premier League:

Arsenal - Watford 3:0 (8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mchitarjan),
Bournemouth - Tottenham 1:4 (7. Stanislas - 62. a 87. Son Hung-min, 35. Alli, 90.+1 Aurier).