Čech pomohl hrubkou k výhře Chelsea. Arsenal tak ztrácí už dvanáct bodů

15:25aktualizováno  21:37
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea vedou Premier League stále o devět bodů. Ve šlágru 24. kola totiž vyhráli londýnské derby nad Arsenalem 3:1, který po úterní prohře 1:2 s Watfordem podruhé v řadě padl. Druhé místo si udržel Tottenham, který doma porazil Middlesbrough 1:0. Nedařilo se Liverpoolu, který překvapivě podlehl 0:2 o záchranu bojujícímu Hullu.

Petr Čech zpytuje svědomí po své chybě před třetím gólem. foto: Reuters

Nevyzpytatelný Ibrahimovič. Ukončí kariéru ve vysněné Neapoli po boku Hamšíka?

Chelsea se ujala vedení ve 13. minutě, kdy nejprve Čech vytáhl Costovu hlavičku na břevno, ale na Alonsovu dorážku už nestačil. Podle trenéra Arsenalu Arséna Wengera však akci předcházel faul na Bellerína, jenž musel po souboji s Alonsem střídat.

„Bylo to nebezpečné, stoprocentní faul. Ale nechci tím snižovat výkon Chelsea,“ prohlásil Wenger, zatímco kouč Chelsea Antonio Conte měl jiný názor: „V Anglii tohle nikdy nemůže být faul,“ uvedl.

Druhý gól přidal v 53. minutě Hazard poté, co na půlce převzal míč, obešel tři protihráče a ani bývalému českému reprezentantovi nedal šanci. „Tohle jsem měl v plánu, už když jsem dostal přihrávku. Ale ne pokaždé to vyjde,“ citoval Hazarda server BBC.

Diego Costa z Chelsea slaví gól.
Tottenham - Chelsea (Cesar Azpilicueta a David Luiz smutní po porážce)

„Vím, že bych měl dávat víc gólů. Mám radost, že se mi to dneska povedlo,“ přidal belgický reprezentant.

„Hazard je skvělý hráč a dnes ke skvělé práci s míčem přidal i spoustu černé práce pro tým. Když hraje takhle, tak to je komplexní fotbalista,“ řekl Conte.

Výsledky 24. kola:

Chelsea - Arsenal 3:1 (13. Alonso, 53. Hazard, 85. Fábregas - 90.+1 Giroud)
Crystal Palace - Sunderland 0:4 (45.+1 a 45.+3 Defoe, 10. Koné, 43. Ndong)
Everton - Bournemouth 6:3 (1., 29., 83. a 85. Lukaku, 24. McCarthy, 90.+4 Barkley - 59. a 70. King, 90. Arter)
Hull - Liverpool 2:0 (44. N'Diaye, 84. Niasse)
Southampton - West Ham 1:3 (12. Gabbiadini - 14. Carroll, 44. Obiang, 52. Noble)
Watford - Burnley 2:1 (10. Deeney, 45.+2 Niang - 78. Barnes z pen.)
West Bromwich - Stoke 1:0 (6. Morrison)
Tottenham - Middlesbrough 1:0 (58. Kane z pen.)

„Po druhé brance bylo po zápase. Hráli jsme naivně a byli jsme nepřesní v obraně. Chelsea byla lepší,“ přidal Wenger.

„V některých chvílích jsme nehráli dospělý fotbal a chyběly nám zkušenosti. Navíc někteří hráči nepodali svůj nejlepší výkon,“ dodal francouzský kouč.

O třetí zásah domácích se pět minut před koncem postaral Cesc Fábregas, který zachytil Čechův nedůrazný odkop a obloučkem poslal míč do prázdné branky. Za Arsenal v nastavení snížil Olivier Giroud, jenž se dostal do hry až v průběhu druhého poločasu.

Chelsea tak vede tabulku o 12 bodů před Tottenhamem, který má však k dobru večerní utkání s Middlesbrough. Stejnou ztrátu má i třetí Arsenal, o další bod zpět je Liverpool, jenž proti Hullu natáhl svou ligovou sérii bez vítězství už na pět zápasů.

Dařilo se naopak jeho městskému rivalovi Evertonu, který zvládl přestřelku s Bournemouthem a vyhrál 6:3. Čtyřmi góly se na vítězství podílel belgický útočník Romelu Lukaku, jenž navíc zaznamenal jubilejní 300. hattrick v historii Premier League.