Čech hrál 100. ligový zápas za Arsenal a oslavil jej výhrou gólem v závěru

17:45
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu porazili v 33. kole anglické ligy Southampton 3:2 a stali se prvním týmem v soutěži, který vyhrál 150 utkání na dvou různých stadionech. Nejprve se jim to povedlo v Highbury a nyní na Emirates. Brankář Petr Čech odchytal v dresu „Kanonýrů“ 100. zápas v Premier League.

Petr Čech foto: ČTK/AP

Prohrávali 0:2, přesto derby vyhráli. Vidět City slavit titul by bylo jako smrt, říká Pogba

Southampton se dostal do vedení v 17. minutě, když se po zaváhání stopera Mustafiho prosadil Long, jenž se venku trefil poprvé od loňského února a nedovolil tak Čechovi otevřít třetí stovku čistých kont v Premier League.

Ještě do poločasu ale „Kanonýři“ otočili stav. U obou branek byl další jubilant Welbeck, který odehrál 200. ligové utkání v kariéře.

Nejprve patičkou posunul míč na Aubameyanga, který se v prvních sedmi zápasech v anglické nejvyšší soutěži podílel na stejném počtu branek: šest dal a na jednu přihrál.

Arsenal - Southampton 3:2 (38. a 81. Welbeck, 29. Aubameyang - 17. Long, 73. Austin),
17:30 Chelsea - West Ham United

Žádný jiný hráč Arsenalu takhle raketový start neprožil. Obrat dokonal tečovanou střelou Welbeck a oslavil první ligový zásah od září.

Hosté se ale nevzdali. Nejprve už se radoval Long, jehož zásah ale nebyl uznán kvůli ofsajdu. V 73. minutě však Čecha překonal Austin, jenž se proti Arsenalu prosadil v každém ze čtyř vzájemných utkání, do kterých nastoupil.

Rozhodující zásah si o několik minut později připsal Welbeck, jenž hlavou po Iwobiho centru usměrnil míč za McCarthyho záda. Arsenal doma se Southamptonem v lize neprohrál od listopadu 1987.

„Svatí“ čekají na výhru v Premier League už šest utkání a jsou na sestupové osmnácté pozici se ztrátou tří bodů na Crystal Palace.