Capitals mění kouče. Tým povede bývalý rváč Hunter

16:12
ARLINGTON - Vedení hokejistů Washingtonu odvolalo v zámořské NHL po nepřesvědčivém vstupu do sezony trenéra Bruce Boudreaua. Na jeho místo byl ihned jmenován bývalý útočník Dale Hunter, který patří k největším postavám historie Capitals.

Ovečkin a Boudreau. foto: Reuters

Washington sáhl ke změně na trenérském postu sotva týden poté, co Boudreau na lavičce týmu z hlavního města USA dosáhl mety 200 výher rychleji než kterýkoliv jiný kouč v moderní éře NHL. Příliš se mu ale nedařilo v play off, kde má zápornou bilanci (17-20).

Jedinému klubu, který dosud v prestižní soutěži Boudreau vedl, se ale i přes silný kádr, v němž jsou i čeští brankáři Michal Neuvirth s Tomášem Vokounem a bek Roman Hamrlík, v sezoně dosud nedařilo. V tabulce Východní konference je až osmý, když z 22 zápasů desetkrát prohrál. Navíc Capitals ztratili šest z posledních osmi utkání.

Hunter je druhý nejtrestanější hráč historie

Jednapadesátiletý Hunter je jedním ze čtveřice hráčů, jejichž číslo klub vyřadil z užívání. V NHL odehrál během 19 sezon celkem 1407 zápasů a připsal si 1020 bodů za 323 gólů a 697 nahrávek, ale také 3565 trestných minut. V play off přidal ve 186 duelech 118 bodů (42+76) a 729 trestných minut. Hrál také za Québec a Colorado. V historické tabulce mu patří druhé místo v pořadí nejtrestatnějších hráčů.

Svůj debut u týmu v čele s kanonýrem Alexandrem Ovečkinem a zároveň ve slavné lize si bývalý kouč London Knights v OHL odbude v úterý v utkání proti St. Louis Blues.