Camara zařídil dvěma góly výhru Pardubic, Vary prohrály osmý z deseti zápasů

Hráči Pardubic se radují z gólu. foto: ČTK

Karlovy Vary - Hokejisté Pardubic vyhráli v předehrávce 38. kola extraligy v Karlových Varech 4:3, přestože prohrávali už 1:3. Východočeši si připsali páté vítězství za sebou a dvěma góly včetně rozhodujícího se o to postaral kanadský útočník Anthony Camara. Energie utrpěla osmou porážku z posledních deseti duelů.
  21:21

Dynamo nastoupilo ještě bez běloruského útočníka Andreje Kosticyna, jehož získalo ve středu. A už od třetí minuty museli Východočeši dohánět dvoubrankovou ztrátu. První šanci po odrazu puku od zadního mantinelu ještě Vondráček nevyužil. Vzápětí ale Skuhravý nahrál nezištně Beránkovi do předbrankového prostoru a ten střelou k tyči otevřel skóre.

O 44 sekund později po vyražené střele Zábranského poslal puk za Kloučkova záda Koblasa a bylo to 2:0. V úvodní dvacetiminutovce Pardubicím nepomohla k navrácení do zápasu přesilovka ani Kousalova příležitost. Atraktivní a rychlý hokej prakticky bez výraznějších přerušení pokračoval i po zbytek první třetiny.

Předehrávka 38. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (Skuhravý, Vondráček), 3. Koblasa (L. Zábranský ml., Pulpán), 24. Kohout (Skuhravý) - 22. Paulovič (L. Horký), 32. Ďaloga (Kusý), 41. Camara (O. Roman), 44. Camara (O. Roman, Kusý). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - M. Rohan, Šenkeřík, Weinhold, Graňák, Pulpán, L. Zábranský ml., D. Mikyska - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - O. Beránek, Skuhravý, Vondráček - Kohout, Černoch, Koblasa - Šik, Hladonik, Redlich. Trenér: Pešout.

Pardubice: M. Klouček - Nakládal, Ďaloga, Bučko, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, J. Zdráhal - Camara, O. Roman, Kusý - L. Horký, R. Kousal, Paulovič - Blümel, Poulíček, O. Rohlík - T. Zeman, Matýs, O. Machala. Trenér: R. Král.

Ve 22. minutě se dostali ke slovu i hosté poté, co Paulovič po první zblokované střele procedil poprvé puk za Novotného. Při Rohlíkově vyloučení vrátil ve 24. minutě Energii dvoubrankové vedení Kohout.

Dynamo ale v této fázi zápasu srovnalo krok a díky zvýšené aktivitě byl blízko ke kontaktní brance Rohlík a zejména Camara, který minul zcela odkrytou branku. Hosté se nakonec snížení dočkali ve 32. minutě, kdy v přečíslení tří na jednoho Ďaloga nekompromisně prostřelil Novotného.

Ze závěrečného dějství uběhlo pouhých 27 sekund a díky Camarovi, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru, bylo srovnáno. Otřesení karlovarští hráči byli najednou u všeho později a Východočeši vycítili možnost otočit vývoj. Podařilo se jim to o tři minuty později díky pohledné kombinaci na jeden dotek, kterou s přehledem zakončil opět Camara.

Karlovarští se ještě snažili dostat do hry, ale Rachůnkovu střelu v přečíslení dvou na jednoho zlikvidoval Klouček. Na druhé straně po Zdráhalově střele zazvonila tyč domácí branky. Výsledek se už nezměnil ani po 80 sekund trvající power play Západočechů.