4. srpna 2018 15:52, aktualizováno 6. 8 11:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bývalý cyklista Ullrich byl pod vlivem drog. Vtrhl při tom k sousedovi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Cyklista Jan Ullrich (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista Jan Ullrich (vpravo) | foto: Twitter

PALMA DE MALLORCA/PRAHA Jediný Němec, který kdy vyhrál závod Tour de France, byl v pátek zatčen na španělském ostrově Baleáry. Jan Ullrich měl násilně vniknout do domu svého souseda a vyhrožovat mu. V pondělí Ullrich přiznal závislost na drogách a slíbil, že se bude léčit.

Bývalý závodník, kterému je dnes již 44 let, byl zadržen v pátek odpoledne pro „násilné vniknutí a vyhrožování“ svému sousedovi, jímž je podle španělských médií německý herec a režisér Til Schweiger.

Jméno napadeného ovšem policie nepotvrdila, stejně tak jako nepřidala žádné další informace.

Za jeho problémy stojí drogy

V pondělí se objevilo první Ullrichovo vyjádření pro veřejnost. V rozhovoru pro deník Bild přiznal svou závislost na drogách. 

„Z lásky k dětem nastupuji na terapii. Rozchod se Sarou a odloučení od dětí, které jsem od Velikonoc neviděl a takřka s nimi ani nemluvil, mě hodně sebraly. Proto jsem dělal a bral věci, kterých teď lituju,“ řekl olympijský vítěz ze Sydney.

Podle Ullrichova právního zástupce Wolfganga Hoppeho už má cyklista rezervované místo na klinice v Německu. „Jan tam může kdykoli nastoupit. Všichni doufáme, že se rychle zase postaví na nohy,“ uvedl.

Ullrich byl na Mallorce zatčen za násilné vniknutí na cizí pozemek a vyhrožování a strávil noc ve vazbě. Podle informací španělských médií byl napadeným sousedem Ullrichův krajan, herec a režisér Til Schweiger. Soudce v sobotu cyklistu vyslechl a propustil, udělil mu ale zákaz přiblížení.

Jan Krejcar, ČTK
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.