Byli prostě lepší. Slovenská média uznale hodnotí výkon českých hokejistů

11:15
Čeští hokejisté porazili výběr Slovenska na hokejovém šampionátu v Kodani zaslouženě, Slováky ale může mrzet ztráta vedení krátce před koncem normální hrací doby, napsala tamní média po sobotní prohře 2:3 v prodloužení.

Zleva hráči ČR Andrej Nestrašil, Dmitrij Jaškin a Adam Polášek při utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji: ČR - Slovensko v Kodani. foto: ČTK

„Prestižní duel proti Čechům po prodloužení vyhráli naši západní sousedé. Je potřeba uznat, že zaslouženě. To, v čem Češi Slováky předčili, byla herní a individuální vyspělost v ofenzivní fázi,“ napsal portál Šport.sk. Mezi nejlepší slovenské hráče zařadil brankáře Marka Čiliaka, který Kometě Brno vychytal dvakrát za sebou extraligový titul.

„’Bratři’ Češi měli podle mnohých zase to tradiční ‚české štěstíčko‘. Ve sportu i v běžném životě ovšem platí, že štěstí přeje tomu, kdo mu jde naproti. Roman Červenka a spol. mu naproti šli a nevzdali se, ani když se jim v samotném závěru nedařilo dostat do útočného pásma,“ napsal na svém webu list Pravda.

Podle portálu hnonline.sk český tým většinu utkání tahal za kratší konec, ale pouze výsledkově. „Herně byli Češi lepší, na naši bránu vyslali dvakrát více střel,“ napsal. Čiliak měl 39 úspěšných zákroků, oficiální statistiky vyzněly pro svěřence Josefa Jandače v poměru 42:17.

Portál hnonline.sk konstatoval, že dostat gól krátce před koncem třetí třetiny na 2:2 v tak ostře sledovaném zápasu zamrzí a že český úspěch v prodloužení byl jen očekávanou druhou fackou pro výběr kanadského kouče Craiga Ramsayho. Slovensko sice získalo bod za remízu po třetí třetině, podle portálu je ale přesnější s ohledem na průběh utkání napsat, že ztratilo dva body za případnou výhru v normální hrací hrací době, od které Slováky dělilo deset sekund.