Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Bundesliga: Kadeřábek prvním gólem v sezoně pomohl Hoffenheimu k výhře

22:54
BERLÍN - Obránce Pavel Kadeřábek pomohl prvním gólem v bundesligové sezoně fotbalistům Hoffenheimu k vítězství 3:1 v Hannoveru. Hosté i díky českému reprezentantovi naplno bodovali po dvou zápasech a v neúplné tabulce jim po pěti zápasech patří páté místo.

Radost Pavla Kadeřábka (vlevo), ilustrační foto. foto: ČTK/AP

Dařilo se také Augsburgu s Janem Morávkem v základní sestavě, který remizoval 1:1 na hřišti vedoucího Bayernu Mnichov a jako první v sezoně ho dokázal obrat o body. Po úvodní brance Arjena Robbena vyrovnal tři minuty před koncem stoper Felix Götze, který po hodině hry přišel na trávník místo českého záložníka.

Kadeřábek se prosadil v 49. minutě střelou levačkou z hranice vápna, kterou zvýšil na 2:0. Český obránce si připsal třetí gól v německé lize v kariéře a Hoffenheimu po dvou porážkách pomohl k prvním bodům zvenku.

Německá fotbalová liga - 5. kolo

Brémy - Hertha Berlín 3:1 (11. Harnik, 45. Veljkovič, 66. Kruse z pen. - 53. Dilrosun), Bayern Mnichov - Augsburg 1:1 (48. Robben - 87. F. Götze), Freiburg - Schalke 1:0 (52. Niederlechner), Hannover - Hoffenheim 1:3 (55. Fullkrug - 20. Brenet, 49. KADEŘÁBEK, 90.+4 Belfodil).

Zvítězily také Brémy, za které nastoupili brankář Jiří Pavlenka s obránce Theodorem Gebre Selassiem. Werder vyhrál 3:1 nad Herthou Berlín a sesadil soupeře z druhého místa. Domácí připravili soupeři první prohru v sezoně a sami udrželi neporazitelnost. V tabulce jsou druzí o dva body za Bayernem a bod před Herthou.

Stále se nedaří Schalke, které podlehlo 0:1 ve Freiburgu. Prohrálo i pátý zápas v sezoně a je bez bodu poslední.

Dnešní zápasy provázely protesty fanoušků proti stoupajícím cenám vstupenek, nevhodným časům zápasů, přenosům na placených kanálech a narůstající komerci ve fotbale. Příznivci byli zhruba prvních dvacet minut zticha a nefandili. Podobné protesty jsou v třech nejvyšších německých ligách naplánované i na středu.