Bulharsko padlo v Arménii. Češi dál sní o postupu na MS

18:58aktualizováno  20:06
Fotbalisté Bulharska prohráli v předposledním utkání kvalifikace mistrovství světa v Arménii 1:2 a českému týmu tak zůstala teoretická naděje na postup. Svěřenci Josefa Pešiceho ztrácejí ve skupině B na Bulharsko dál čtyři body, mají však k dobru večerní duel na Maltě, který začne v 19:30. K uchování nadějí na druhé místo, které by mohlo znamenat baráž, Češi nutně potřebují zvítězit.

Fotbalisté Arménie oslavují vítězství foto: MAFRA - Michal Růžička

Výhra Bulharů mohla českému týmu sebrat poslední zbytek nadějí na účast v baráži, jenže hosté v Jerevanu doplatili na dvě vyloučení. Nejprve musel předčasně ze hřiště v závěru první půle Bodurov, který zastavil unikajícího Özbilize. Faulovaný hráč z následného přímého kopu technicky zakroutil míč k tyči a domácí vedli.

Bulhaři i v deseti vyrovnali, když se po hodině hry podobně jako Özbiliz prosadil z přímého kopu Popov. Jenže hned za tři minuty udělil německý sudí Brych po druhém žlutém napomínání červenou kartu k velké nelibosti hostů také Djakovovi a Arménie nakonec dvojnásobnou přesilovku využila. V 87. minutě dloubl balon přes brankáře Movsisjan a zajistil svému týmu první domácí body v kvalifikaci.

Arménie se díky tomu vrátila do hry o druhé místo, na Bulharsko ztrácí jeden bod. Čtvrté je jen o skóre Dánsko, které večer čeká souboj s jistým vítězem skupiny Itálií. Češi ztrácejí na Armény a Dány tři body.

I kdyby se jim po zbylých dvou zápasech s Maltou a v úterý v Bulharsku podařilo posunout na druhé místo, není vůbec jisté, že by to znamenalo postup do baráže. Je pravděpodobné, že právě v "české" skupině B nakonec bude mít tým na druhém místě nejhorší bilanci a do baráže neprojde. Hodně záležet bude především na výsledcích skupiny E.