Buffon oslavil rekordní utkání výhrou Juventusu v městském derby, z přímého kopu se prosadil Ronaldo

Cristiano Ronaldo slaví. foto: Reuters

Turín - Brankář Gianluigi Buffon překonal rekord italské fotbalové ligy, o který se dosud dělil s obráncem AC Milán Paolem Maldinim, když nastoupil do 648. utkání v soutěži. Jeho Juventus porazil v městském derby FC Turín 4:1 a vede tabulku o sedm bodů.
  19:31

Fotbalisté Juventusu vyběhli do utkání s dresy, které nápisem „648Buffon“ na rukávu odkazovaly právě na brankářův rekordní počin. Gólman však nebyl jediným oslavencem večera, jubilejní 400. zápas v barvách „Staré dámy“ odehrál Leandro Bonucci.

K vítězné oslavě rekordu dvaačtyřicetiletého Buffona, který vedle Juventusu sbíral starty v Serii A také v dresu Parmy, vykročili domácí po třech minutách hry: po individuálním průniku poslal míč do sítě Paulo Dybala. Po půlhodině hry navýšil vedení Juan Cuadrado. Hosté zkorigovali v závěru poločasu, penaltu proměnil kapitán Andrea Belotti.

Juventus po přestávce nedovolil zaváhání, poprvé se v jeho dresu z přímého kopu trefil Cristiano Ronaldo. Druhý nejlepší střelec soutěže tak má na kontě 25 gólů v ročníku. V závěru zápasu si ještě srazil do vlastní brány centr Douglase Costy obránce turínského FC Koffi Djidji.