Bude to stačit na finále? Liberec remizoval 1:1, Třinec prohrál 2:4

20:43
PRAHA - Velmi nelehké pozice budou mít za týden v odvetných duelech semifinále play off Ligy mistrů hokejisté Třince a Liberce. Oceláři prohráli kvůli nepovedené druhé části v Jyväskylä 2:4 a doma odvrátí vyřazení pouze výhrou minimálně dvoubrankovým rozdílem, Bílí Tygři půjdou do odvety na ledě Växjö za vyrovnaného stavu 1:1.

Brankář Jaroslav Janus z Liberce foto: ČTK

Liberec - Växjö 1:1

Branky a nahrávky: 47. Jašek (Lakatoš) - 21. Reddox (Fröberg). Rozhodčí: Vikman (Fin.), Vinneborg (oba Švéd.) - Lhotský, Ondráček (oba ČR). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5718.

Ocelářům se finále vzdálilo poté, co aktuálně čtvrtý tým finské ligy otočil stav z 0:1 na 4:1 i díky tříbrankové smršti během 135 vteřin. Góly hostů obstarali Martin Adamský a Tomáš Marcinko, za domácí se dvakrát trefil zkušený bek Mikko Mäenpää. Zkušený bek, který v kariéře prošel i Lvem Praha, využil nejprve na začátku 34. minuty přesilovku pět na tři a o necelé dvě minuty později při klasické početní výhodě zvýšil už na 3:1.

V souboji Liberce a Växjö, jež suverénně vévodí tabulce švédské nejvyšší soutěže, je zřejmé, že vítěz odvety bere vše. Hosté pod Ještědem vedli od úvodu druhé třetiny po trefě kanadského útočníka Liama Reddoxe a o vyrovnání se postaral ve 47. minutě Lukáš Jašek.

„Odehráli jsme velice kvalitní utkání oběma směry. Z obou stran to bylo velice dobře odehrané v oslabení. Mrzí nás neproměněné přesilovky pět na tři, ale stává se to. Toto utkání není na tři, ale na šest třetin. Jsme v půlce a hrajeme dál,“ řekl liberecký kouč Karel Mlejnek.

Hokejová Liga mistrů - semifinále, 1. zápas:

JYP Jyväskylä - HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Rooba (J. Jokinen, Turkulainen), 33. Mäenpää (Puustinen, Tuppurainen), 34. Mäenpää (J. Immonen), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari) - 12. Adamský (Polanský, Krajíček), 43. Marcinko (Svačina, Martin Růžička). Rozhodčí: Hoppe (Něm.), Nord (Švéd.) - Nieminen, Pesonen (oba Fin.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2646.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...