Bryant selhal v poslední vteřině, Orlando v ostré řeži zdolalo Lakers

10:21
NEW YORK - Basketbalisté Orlanda Magic v sestavě s hvězdným "Supermanem" Dwightem Howardem složili v repríze posledního finále NBA kalifornský celek L.A.Lakers 96:94. Domácí po celou dobu velmi tvrdému utkání vládli, přesto mohl v poslední vteřině poslat duel do prodloužení Kobe Bryant. Svou střelou ale obroučku minul. Lakers poprvé po třech letech prohráli třetí utkání v řadě.

Zklamaný Kobe Bryant. foto: Reuters

Bylo to nádherné basketbalové představení. Plné tvrdých soubojů, vtipných glos trenérů, krásných košů i infarktového průběhu. K němu přitom ani nemuselo dojít. Domácí Orlando Magic, které hostilo své přemožitele z poslední finálové série, ještě v průběhu třetí čtvrtiny vedlo o dvanáct bodů.

Jenže unaveným hostům, kteří odehráli během venkovního tripu třetí zápas během čtyř dnů, se povedl nástup do poslední čtvrtiny. V té chvíli zafungovala taktika: vše na Kobeho. Jeden z nejlepších basketbalistů současnosti dal v poslední čtvrtině 18 ze svých 34 bodů. Při poslední střele v poslední vteřine duelu ale překvapivě selhal. A hned poté, co zjistil, že minul zamířil zklamán do kabiny.

"Poslední dva zápasy jsme nehráli s nutností bojovat, tentokrát ano. Fakt jsme dřeli, jen jsme občas zaspali v defenzivě," prohlásil po duelu jedenatřicetiletý Bryant. To domácí se ještě dlouho po duelu radovali se svými fanoušky. Aby ne, poprvé od loňské finálové porážky dostali šanci na reparát, a uspěli. A s jídlem roste chuť.

"Pořád slyšíte jen Lakers a Cleveland. Lidé mohou chtít vidět ve finále kohokoliv, ale bude tam ten, který vyhraje v play off nejvíc zápasů. A snad to budeme my," prohlásil nejlépe doskakující hráč soutěže Dwight Howard, jenž k výhře Orlanda přispěl 15 body a 16 doskoky. Přezdívku "Superman" opět několikrát potvrdil.

Howard dohrával zápas s pěti osobními chybami, stejně jako hostující pivot Paul Gasol. Oba kohouti se do sebe několikrát během duelu ostře pustili, Howard v jednu chvíli španělského soupeře málem svlékl z dresu. Druhou dvojicí, která si měla co říct byla i druhá hvězda hostí Bryant a domácí dříč Matt Barnes. Účty obou soupeřů tak zůstávají otevřené...

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...