Brutální kung-fu kop a hromadná bitka. V Argentině byl předčasně ukončen zápas

16:00
BUENOS AIRES/PRAHA - V Argentině jsou fanoušci na divoké zápasy zvyklí. Ale jistě nepamatují tak vyhrocený duel jako v nedělním prvoligovém derby mezi Estudiantes a Gimnasia La Plata (1:0). Oba odvěcí rivalové po sobě od první minuty šli, vše však vyvrcholilo v 55. minutě, kdy domácí obránce Álvaro Pereira div neukopl hlavu Facundo Orejovi.

Podobných ostrých zákroků bylo vidět v celém zápase několik foto: ČTK/AP

Šestnáctiletý anglický fanoušek náhle zemřel, když jeho tým dostal gól

I když byl uruguajský obránce, který ještě loni hrál za Inter Milán, za svůj brutální kung-fu kop po odkopu vyloučen, v hráčích Gimnasie se vařila krev.

Argentinský obránce Oreja totiž s krvácející ranou v obličeji skončil v utkání také.

„Rozhodčí udělal chyby, stejně jako hráči. Tohle ale bylo opravdu za hranou,“ citovala agentura Reuters trenéra Gimnasie Pedra Troglia.

Podívejte se na brutálním Pereirův zákrok

Už do Pereirova vyloučení rozdal sudí sedm žlutých karet, pak ale rozjel ještě větší mariáš.

V 90. minutě byl vyloučen za faul mimo pokutové území brankář Gimnasie Enrique Bologna, dalším jablkem sváru však byla situace z 94. minuty.

Hosté se hnali za vyrovnáním, když záložník Estudiantes Santiago Ascacibar nešetrným skluzem skosil k zemi pronikajícího Maximiliana Coronela.

Sudí sice Ascacibara okamžitě vyloučil, nezabránil však hromadné strkanici, která přerostla v několik bitek, při nichž padlo několik pěstí a kopanců.

Na zmíněný faul i hromadnou bitku se podívejte ZDE

„Sudí nějaké chyby udělat může, na vině jsou ale především oba týmy,“ přiznal trenér Estudiantes Nestor Vivas.

K celému incidentu došlo jen týden poté, co kvůli násilnostem bylo ukončeno jiné prvoligové utkání.

Zápas dalších rivalů z Buenos Aires River Plate - Boca Juniors se rovněž nedohrál kvůli hromadné rvačce hráčů a rozhodčí rozdal pět červených a devět žlutých karet.