JAR slaví ragbyovou medaili. V zápase o bronz jasně porazila Argentinu

23:07
Bronzové medaile na mistrovství světa v ragby vybojovali Jihoafričané. Argentinu v utkání o třetí místo porazili 24:13, když už v poločase měli šestnáctibodový náskok. Ve finále se v sobotu v Londýně utkají Austrálie a obhájci titulu z Nového Zélandu.

Hrdina JAR Bryan Habana proniká argenitnskou obranou. foto: Reuters

Jižní Afrika má ze světového šampionátu čtvrtou medaili, k dvěma titulům nyní přidala druhý bronz. Argentinci na zopakování třetího místa z roku 2007 nedosáhli.

Už po pěti minutách hry dostal Springboks do vedení pětkou Pietersen a kopáč Pollard pak postupně zvýšil na 16:0. V druhé půli pak tým JAR posunul skóre na 24:3, až pak se v útoku dostali více ke slovu i Argentinci, ale míč do brankoviště dokázali jedinkrát dopravit až v samém závěru utkání.

Bryan Habana z JAR tleská divákům po svém vystřídání.
Potyčka mezi Jihoafričany a Argentinci.

Smůlu měl ve vítězném týmu Bryan Habana, který byl několikrát blízko k položení šestnácté pětky na mistrovství světa. Hranici rekordu, o nějž se dělí s legendárním Novozélanďanem Jonahem Lomuem, ale nakonec posunout nedokázal.