Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Brno ukončilo vítěznou šňůru Třince a poskočilo na druhé místo

20:45
BRNO - Hokejisté Komety Brno porazili v dohrávce 11. kola extraligy Třinec 6:3: Oceláři prohráli po sérii pěti zápasů bez ztráty bodu a promarnili příležitost dostat se na první místo v tabulce. Místo toho je Kometa odsunula na třetí příčku, oba týmy mají 22 bodů stejně jako vedoucí Pardubice.

Brněnský Holec před třineckou brankou. foto: MAFRA - Anna Vavríková

Třinci vyšel vstup do úvodních dvou třetin, bojovně naladění domácí hokejisté ale stačili dvakrát vyrovnat. Přesně po 100 sekundách hry ujel domácím zadákům Rákos. Obránce Žižka se ještě snažil situaci zachránit rybičkou, vypíchl sice kotouč, ale srazil i soupeře. Z trestného střílení Rákos otevřel skóre.

O dvě minuty později se podařilo domácím vyrovnat. Brankář Hrabal sice vyrazil Kováčikovu dělovku od modré čáry, ale na dorážku Tomáše Svobody už nereagoval. V úvodní třetině Kometa svého soupeře přehrávala, častěji střílela, koncovka však postrádala přesnost.

Hned v úvodu druhé třetiny se podařilo dvojici nejproduktivnějších třineckých hokejistů opět získat jednobrankový náskok. Po přihrávce Polanského překvapil gólmana Čiliaka Adamský. Po inkasované brance Kometa zvýšila bojovnost a tlak se jí povedlo zúročit. V rozmezí jedenácti minut otočila skóre čtyřmi góly výsledek. Vyrovnal Dočekal, po něm se prosadil Němec, své střelecké trápení ukončil prvním gólem v sezoně Jan Hruška a přesilovku při vyloučení obránce Krejčího ukončil pátým gólem Němec. Svůj den neměl brankář Hrubec, kterého po páté brance vystřídal Konrád.

Třinec se ve druhé třetině dlouhé minuty nemohl dostat z vlastního obranného pásma. Z krize mu pomohla po faulu domácího Žižky přesilovka, při které skóroval obránce Hrabal.

Obrat v se už ale Ocelářům nepodařil. Brňané se v poslední třetině více zaměřili na defenzivu, i tak jejich vítězství ještě zpečetil Kuboš.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Kováčik), 23. Dočekal (J. Hruška, Burian), 28. Němec (J. Káňa II, Kováčik), 32. J. Hruška (Dočekal, Kováčik), 34. Němec (Kuboš, Žižka), 51. Kuboš - 2. Rákos z trest. střílení, 22. Adamský (Polanský), 38. Hrabal (Bonk). Rozhodčí: Minář, Pavlovič - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - M. Hruška, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Jenyš, Polodna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Třinec: Hrubec (34. Konrád) - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Zagrapan, Rufer - Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.