Brno remizovalo v Budějovicích 1:1, Švancara nedal penaltu

20:13aktualizováno  22:23
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ve 20. kole první fotbalové ligy dnes remizovaly České Budějovice s Brnem 1:1. K vítězství měli blíže hosté, kteří byli hlavně ve druhém poločase mnohem nebezpečnější a jejich kapitán Petr Švancara neproměnil penaltu.

Brno - České Budějovice foto: ČTK

První půle přinesla řadu šancí na obou stranách a ofenzivní fotbal, který diváci na Střeleckém ostrově dlouho neviděli. Nejprve Řezníček neusměrnil Benátovu hlavičku, následně na druhé straně Mezlíkovu ránu vyrazil Daněk.

Ve 14. minutě po rozehrané standardní situaci Javorek hlavičkoval nepřesně. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 17. minutě hlavou v dobré pozici minul stoper hostů Brabec, pak neproměnil nadějnou příležitost Hora, jenž byl chvíli sám před brankářem Petrem.

Č. Budějovice - Brno 1:1

Branky: 32. Mchojan - 50. Mezlík. Rozhodčí: Proske - Pilný, Kotík. ŽK: Řezníček, Mchojan - Brabec, Petr, Kroupa. Diváci: 2290.

Sestavy: Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Mchojan, Lengyel, Machovec - Černý (60. Klesa), Benát, Javorek, Hora - Táborský (82. Linhart), Řezníček (73. Sandro). Trenér: Švantner.

Brno: Petr - Hyčka, Brabec, Pernica, Husár (68. Glaser) - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Pašek - Švancara (78. Kroupa), Škoda (90. Sus). Trenér: Čuhel.

První se gólově prosadili Českobudějovičtí. Táborský šel důrazně na vysoký míč do souboje s Petrem, jemuž míč vypadl a Mchojan celkem snadno dal svůj první gól v české lize. Jenže Brno se nepoložilo a chtělo ještě do přestávky vyrovnat. Blízko k tomu měl Zavadil, jenž trefil hlavičkou břevno.

V úvodu druhé půle už se hosté dočkali. Po sérii nejistých zákroků českobudějovických bránících hráčů se míč dostal k Mezlíkovi, který vyrovnal. Přestože domácí celek měl po obdržené brance ještě 40 minut zápasu před sebou, nedokázal se už směrem dopředu prosadit. Jeho hráči kupili nepřesnosti a kazili i snadné míče.

Brno poznalo, že by mohlo získat víc než bod a chodilo do nebezpečných brejků. Žádný z nich však neproměnilo, i když se několikrát dokázalo dostat až před Daňka. Hosté mohli rozhodnout v 72. minutě, kdy stoper Mchojan zahrál v pokutovém území rukou. Nařízenou penaltu však Švancara nezvládl, jeho střelu do středu branky Daněk nohama vyrazil.

Jihočeši doma ztratili důležité body a zůstávají jedním z největších kandidátů na sestup. V lize už nezvítězili v šesti zápasech v řadě.

Olomouc - Ostrava 1:0

Branka: 21. Doležal. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Jiřík. ŽK: Doležal, Pospíšil - Vomáčka, Baroš, Hable. ČK: 59. Vomáčka. Diváci: 7970.

Sestavy: Olomouc: Zlámal - Koutný (74. Varadi), Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava, Ordoš - Schulmeister (78. Petr), Doležal, Navrátil (90. Javůrek). Trenér: Pivarník

Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Starý (61. Mach) - Fantiš, Droppa (82. Stožický), Hable, Kukec - Staško (78. Kraut), Baroš. Trenér: Pulpit.