Brno porazilo Slavii 9:5, dál vede Liberec

20:18
LIBEREC - Hokejisté Liberce vyhráli v 11. kole extraligy v Litvínově 6:3 a udrželi se v čele tabulky. Bílí Tygři rozhodli o výhře nad trápícími se svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose již v první třetině, ve které vstřelili čtyři branky.

Liberečtí hokejisté slaví branku. V popředí je Daniel Špaček foto: ČTK

Druhá je nadále Plzeň, která zvládla zejména díky dobrému výkonu první formace vedené kapitánem Martinem Strakou duel na ledě Kladna (3:2). Plzeň ztrácí na Liberec bod, stejně jako třetí Zlín, jenž dokázal otočit zápas s Vítkovicemi a díky třem gólům v posledních deseti minutách vyhrál 4:2.

(0:4, 0:1, 3:1)

Souboj posledních dvou extraligových mistrů vyzněl pro úřadujícího šampiona. Třinec porazil Pardubice 3:2 a v tabulce je už šestý. Páté jsou České Budějovice, které již tradičně v normální hrací době remizovaly s Karlovými Vary a poté vyhrály na nájezdy (4:3). Dva body získali Jihočeši v souboji s Energií pošesté za sebou.

Další nevydařené domácí utkání má za sebou Slavia, která v O2 areně podlehla Kometě Brno 5:9. Tým kouče Vladimíra Růžičky prohrál doma čtvrtý z pěti duelů, celkově prohrál sedmý z posledních osmi zápasů a v tabulce ho dělí jen bod od poslední Mladé Boleslavi.

Už ve čtvrtek uspěla Sparta po samostatných nájezdech na ledě Mladé Boleslavi a připsala si čtvrtou výhru za sebou.