Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Brno po dvou prohrách padlo i v poháru. Nestačilo na třetiligový HFK Olomouc

20:30
OLOMOUC - Fotbalisté Brna po dvou ligových porážkách nezvládli ani 2. kolo MOL Cupu a vypadli po prohře 1:2 na hřišti třetiligového HFK Olomouc. Tak brzo v pohárové soutěži skončili naposledy před pěti lety. Jsou tak prvním ligovým celkem mimo hru.

Jan Polák a spol prohráli i třetí zápas v sezoně. foto: MAFRA

Naopak fotbalisté Bohemians Praha 1905 a Sigmy Olomouc své třetiligové soupeře zdolali a postoupili. Bohemians po výhře 5:1 v Benešově, kde se tři góly a asistenci připsal Jevgenij Kabajev.

Sigma udolala Hlučín 3:1 po prodloužení, ve kterém se dvakrát prosadil Pavel Moulis.

Jan Polák.
Svatopluk Habanec povede od nové sezony fotbalisty Brna, kde se narodil.

Brno v lize nestačilo na Ostravu a Zlín, kterému dovolilo skóre otočit i v deseti. Selhání se pokusilo napravit v poháru a od začátku se tlačilo před branku HFK, ovšem především Koné se trápil se zakončením.

Naopak ve 42. minutě se prosadili domácí zásluhou Horky.

Zbrojovka ihned po změně stran odpověděla gólem Ashirua po individuální akci a o obrat se mohl postarat Fortes. Při úniku na domácí branku však podklouzl. A tak znovu udeřil hanácký celek, když roh zužitkoval Banasik.

Druhé kolo MOL Cupu:

HFK Olomouc - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky:
42. Horka, 63. Banasik - 47. Ashiru.
Sestava Brna: Halouska - Vraštil, Pavlík, Sedlák (62.Janošek), Lutonský - Polák - T. Pilík (46. Kratochvíl), Škoda (72. Přichystal) - Fortes, Koné, Ashiru.

Turnov - Ústí nad Labem 1:3 (1:1), Velvary - Hradec Králové 0:1 (0:0), Hodonín - Vítkovice 1:0 (1:0), Petřkovice - Znojmo 1:1 (1:0, 1:1), pen. 2:4.

Brno tentokráte už odpověď nemělo a v poháru končí. Dostalo se tak po nepovedeném vstupu do sezony pod ještě větší tlak fanoušků, s nimiž si vyřazení po utkání vyříkávali někteří hráči.

Nejistá je i pozice trenéra Svatopluka Habance, který přitom do utkání nasadil většinu opor včetně Pavlíka, Poláka, Pilíka, Škody či Koného.

Bohemians potvrdili dobrý vstup do sezony, když zářil především Kabajev. Ruský útočník byl u všech pěti branek.

Po čtvrthodině nejprve tečoval do branky Dostálovu střelu, krátce nato po individuální akci zvýšil a těsně před pauzou vyslal střílený centr, který domácí gólman neudržel a Mašek doklepl míč do prázdné branky.

Po změně stran Kabajev z penalty uzavřel hattrick a čtvrt hodiny před koncem po domácím snížení šel Kabajev do souboje s gólmanem, míč se odrazil k Nečasovi a ten završil výhru Bohemians.

Také Olomouc přešla přes třetiligový tým, v Hlučíně se však více nadřela. Po poločase prohrávala, o vyrovnání se postaral Manzia z penalty po faulu na Moulise.

Právě Moulis se pak stal hrdinou prodloužení, ve kterém se dvakrát prosadil a navázal tak na víkendový gól z ligy.