Brno doma opět vyhrálo, otočila duel s Bohemians

22:09
BRNO - Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v předehrávce 24. kola první ligy Bohemians 1905 2:1. V posledních sedmi domácích zápasech neprohráli a získali v nich 19 bodů. Všechny tři branky padly po střelách hlavou. Bohemians poslal do vedení v úvodu Tomáš Čížek, Brno vyrovnalo vlastní brankou Michala Švece a vítězný gól dal Michal Škoda.

Radost fotbalistů Brna v zápase s Bohemians Praha 1905 foto: ČTK

24. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)
Branky:
11. vlastní Švec, 76. Škoda - 3. Čížek. Rozhodčí: Nenadál - Paták, Dobrovolný. ŽK: Hyčka - Šmíd, Havel, Mosquera. Diváci: 4022.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Pašek (75. Chrien), Zoubele (84. Jovanovič), Lacko, Lutonský (71. Brigant) - Řezníček, Škoda. Trenér: Kotal.
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel (82. Bartek) - Švec - Acosta, Čížek (77. Akulinin), Jirásek, Mosquera - Schick. Trenér: Pivarník.

V dešti na podmáčeném trávníku zaskočili Bohemians soupeře útočnou hrou a rychlým gólem. Z levé strany odcentroval Acosta, který našel volného Čížka, jenž hlavou překonal Melichárka. Brňany první inkasovaná branka na domácím trávníku v jarní části ligy vyburcovala k útočné aktivitě.

Zvýšili tlak a z převahy si vypracovali jednoduchou hrou několik slibných šancí. Vyrovnat se jim podařilo v 11. minutě. Trestný kop Keresteše z pravé strany přizvedl obránce Bohemians Švec hlavou tak nešťastně, že míč zaplachtil za záda překvapeného brankáře Zlámala.

Po čtvrt hodině hry mohl stav otočit Pašek, jehož střela nůžkami skončila přímo v náruči Zlámala, který v kritických chvílích své spoluhráče podržel. Ve 26. minutě vyrazil tvrdou Řezníčkovu střelu pod břevno a stačil krýt i nebezpečný pokus Lutonského. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, které nejčastěji zakončoval hbitý Schick. Zbrojovka diktovala tempo úvodní půlhodinu, v závěru poločasu převzali taktovku hosté, kterým chyběla po střelách Čížka a Krcha přesnější koncovka.

Sparta padla senzačně na Slovácku a Plzeň odskočila do trháku

Také po změně stran se hrál útočný fotbal. Zbrojovka měla mírnou územní převahu, chyby hosté pohotově trestali rychlými protiútoky. Po hodině hry zahodil slibnou šanci ke skórování Pašek, který po Škodově centru z levé strany netrefil branku. Na druhé straně zachránil v poslední chvíli Schickovo sólo odvážným skluzem v trestném území stoper Buchta.

V 70. minutě zopakoval Keresteš po trestném kopu gólovou situaci z prvního poločasu. Levačkou zatočil míč do trestného území a Škoda hlavou překonal Zlámala. V závěru měli Brňané ještě několik šancí, neporadili si ale s pozorným brankářem Zlámalem.